کتاب «کرونا در آیینه سواد رسانه‌ای و علوم شناختی» نوشته معصومه نصیری منتشر شد.
«کرونا در آیینه سواد رسانه‌ای و علوم شناختی» منتشر شد
جنگ‌روایت‌ها به عنوان شاخه‌ای مهم از جنگ شناختی و رسانه‌ای در تلاش برای تصاحب ذهنیت‌ها جهت تغییر عینیت‌هاست. تحولات اطلاع‌رسانی درباره کرونا با دقت به این شیوه رسانه‌ای بررسی شده است.
جنگ روایت‌ها؛ از حادّواقعیت شدن تا ربایش افکارعمومی
معاون پرورشی آموزش و پرورش:
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: ما باید به سمت فعالیت‌های دانش آموز محور، نقش دادن به آنها و تولید محتوای دانش آموزی برویم تا سوادرسانه‌ای فرزندان ایران را افزایش دهیم.
سواد رسانه‌ای فرزندان ایران با تولید محتوای دانش‌آموزی ارتقا می‌یابد
علیرضا پورجعفری کارشناس رسانه و مدرس دانشگاه
کارشناس رسانه گفت: امروز در رسانه‌های مختلف شاهد جنگ روایت‌ها هستیم و اگر بتوانیم کاربران را با شیوه تولید روایت در رسانه آشنا کنیم، بخش زیادی از فرهنگ مصرف و سواد رسانه‌ای را انجام داده‌ایم.
از واژه «سواد رسانه ای» استفاده کلیشه ای می شود
عضو کارگروه پایش انجمن سواد رسانه ای ایران گفت: در آموزش مجازی سه عنصر ارتباطات راه دور، شبکه سازی و محتوا نقش تعیین کننده ای دارد که متأسفانه در بخش محتوا ضعیف هستیم.
ضعف محتوا در آموزش مجازی را جدی بگیریم
مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا گفت این کشور مشغول بررسی ممنوعیت رسانه‌های اجتماعی چینی است. وی به آمریکایی‌ها توصیه کرد که در استفاده از شبکه تیک تاک محتاط باشند.
ورود جنگ تجاری چین و آمریکا به عرصه رسانه/آمریکا شبکه‌های اجتماعی چین را فیلتر می‌کند
معاون مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:
معاون مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از آغاز تولید نخستین سریال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با موضوع سواد رسانه ای و فضای مجازی به نام « چای نت» با همکاری معاونت فضای مجازی سازمان صدا و سیما به تهیه کنندگی امیرحسین طالبی کاشانی و کارگردانی آرش تیمور نژاد خبر داد.
نخستین سریال سواد رسانه ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کلید خورد
با حضور شکرخواه
کتاب «اینترنت و سواد مجازی» با حضور سعیدرضا عاملی (نویسنده کتاب و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی) و یونس شکرخواه روز دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات رونمایی می‌شود.
کتاب «اینترنت و سواد مجازی» رونمایی می‌شود
نماینده مردم تهران در مجلس:
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: صنعت رسانه‌ای آمریکا به بیش از صد زبان زنده دنیا برنامه پخش می کند و قصد دارد جامعه توده‌وار جهانی را تشکیل دهد.
آمریکا با فیلم و سریال به همه بخش‌های زندگی مردم دنیا رخنه کرده است
قائم مقام انجمن سواد رسانه‌ای ایران:
قائم مقام انجمن سواد رسانه‌ای ایران معتقد است: جنگ شناختی یکی از جدی‌ترین حوزه‌ها جهت تاثیرات آرام و خزنده بر سبک زندگی، نگرش و باور افکارعمومی است.
بدون استراتژی رسانه‌ای در جنگ شناختی، مغلوب خواهیم شد

Page Generated in 0/6093 sec