جو بایدن در سخنرانی خود در کنفرانس مونیخ، حمایت آمریکا از اوکراین را اعلام کرد و مدعی شد تمامیت ارضی و حاکمیت این کشور برای واشنگتن و بروکسل «از اهمیتی حیاتی» برخوردار است.
اوکراین، خط مقدم روسیه در مواجهه با غرب/ دموکرات‌ها چه نقشه‌ای برای کی‌یف دارند؟
همزمان با نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، اتحادیه اروپا طی بیانیه‌ای اعلام کرد دستیابی کامل به اجرای برجام نیاز به زمان بیشتری دارد.
اتحادیه اروپا: دستیابی کامل به اجرای برجام به زمان بیشتری نیاز دارد
رهبر برکنار شده میانمار بعد از گذشت یک ماه از کودتای نظامی در این کشور، در سلامت کامل در جلسه دادگاه خود به صورت ویدئویی حاضر شد و مجددا با اتهامات جدید مواجه گشت.
«آنگ سان سوچی» باز هم با اتهامات جدید روبرو شد
دیدگاه رسانه‌های خارجی پس از اعلام موضع دولت جدید آمریکا:
بایدن که مدعی است مایل به بازگشت دوباره به دیپلماسی برای برقراری ارتباط با ایران است، حاضر به برداشت گام موثر در چارچوب احیای برجام نیست.
تهران برای بازگشت به برجام مجددا مذاکره نخواهد کرد
ماهیت و چند و چون روابط گرجستان با آمریکا و روسیه از اهمیت بالایی برخوردار است، اما در حال حاضر، عوامل داخلی مهمی همچون ناکارآمدی حکومت و مشکلات اقتصادی، مردم این کشور را گرفتار کرده است.
چالش‌های بزرگ و ابهام درباره آینده گرجستان؛ راه حل تفلیس برای رهایی چیست؟
بحران مالی ۲۰۰۸ و همه‌گیری کرونا، اروپایی بی‌رمق را بر روی دست بایدن گذاشته و جو چاره‌ای ندارد جز اینکه خود به میدان آمده و علیه روسیه شمشیر را از رو ببندد.
کلاف سردرگم سیاست آمریکا علیه روسیه؛ بایدن در قبال مسکو چه ابزاری دارد؟
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خردادماه سال جاری به صراحت اذعان کرد که دنیا در حال نظاره اتمام سیستم تحت رهبری آمریکا است.
چرا آمریکا دیگر نمی‌تواند دنیا را رهبری کند؟
در روز‌های اخیر شاهد پالس‌های جدیدی از دولت جدید آمریکا در قبال ایران بودیم که برخی از کارشناسان از آن به عنوان اقدام نمایشی یاد می‌کنند.
تغییر رویکرد آمریکا در قبال ایران؛ واقعی یا نمایشی؟
منابع وابسته به سعد حریری بعد از بازگشت وی از امارات اعلام کردند که این کشور ۱۵۰ درصد مخالف حضور حزب‌الله در دولت لبنان است.
لبنان| سعدحریری دست خالی از امارات به بیروت بازگشت
یک مقام ارشد سابق آمریکایی می‌گوید که ترامپ بعد از مذاکرات ویتنام به رهبر کره شمالی پیشنهاد داده تا او را با هواپیمای ایرفورس وان به پیونگ یانگ برساند.
پیشنهاد ترامپ به کیم برای رساندن او به پیونگ یانگ با هواپیمای «ایرفورس وان»

Page Generated in 0/0598 sec