printlogo


کد خبر: 80547تاریخ: 1395/10/16 17:45
دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد فراخوان شد
دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد فراخوان شد
فراخوان دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد منتشر شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار ، مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در تداوم اهداف و سیاستهای خود و با هدف احیای تئاتر بچه‌های مسجد و جهت متمرکز کردن فعالیتهای هنرمندان مساجد سراسر کشور و ایجاد انگیزه و رقابت سالم بین گروههای نمایشی مساجد در نظر دارد «دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد» را در موضوعات مختلف دینی، اجتماعی، طنز و ... و با مضامین: قصص قرآنی (زندگانی پیامبران)، روایات و زندگانی اهل بیت (ع)، سبک زندگی ایرانی اسلامی، مسجد و انقلاب اسلامی، مسجد و دفاع مقدس، مسجد و مدافعان حرم  و مسجد و اخلاق با حضور تولیدات نمونه و موفق دفاتر مراکز استانی و تهران در فروردین ماه 1396 برگزار کند.

مرحله‌ی اول: انتخاب متن و اعلام آمادگی
 الف- نحوه شرکت:

برای تسهیل در انتخاب متن‌های مناسب با موضوع بچه‌های مسجد که قابل اجرا در مساجد نیز باشند تعدادی متون نمایشی به سفارش مرکز هنرهای نمایشی توسط نویسندگان مطرح کشور به رشته‌ی تحریر درآمده‌اند که در اختیار دفاتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد گذاشته شده است. ابتدا باید چند گروه مستعد مستقر در مساجد شناسایی شده و متناسب با توانایی گروه از بین نمایشنامه‌‌های موجود، متون مورد نظر انتخاب و طی نامه‌ای به مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری معرفی شوند.

*تبصره1: هر مرکز مجاز به معرفی حداکثر سه اثر به مرحله بازبینی خواهند بود.
*تبصره22: با توجه به اینکه نمایشنامه ها قبلا مورد تایید کارشناسان مرکز قرار گرفته‌اند در این جشنواره مرحله بازخوانی  وجود ندارد.
*تبصره33: متقاضیان در صورت تمایل می‌توانند از متون دیگری که ویژگی‌های اشاره شده در فراخوان را رعایت کرده باشند استفاده کنند.
*تبصره 4: استان‌هایی که امکان برگزاری همایش یا جشنواره تئاتر استانی بچه‌های مسجد را تا 30 بهمن ماه  1395 داشته باشند، می‌توانند حداکثر 3 اثر برگزیده را برای مرحله بازبینی جشنواره سراسری ارسال کنند.

مرحله‌ی دوم: بازبینی و ارزیابی آثار
 نمایشنامه ها باید با نظارت واحد هنرهای نمایشی هر استان (دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد) توسط گروههای نمایشی تمرین و پس از آمادگی کامل تصویربرداری شده و طبق زمان بندی اعلام شده به مرکز هنرهای نمایشی ارسال شود.

*تبصره: دراین مرحله اگر به راهنمایی و مشاوره حضوری نیاز باشد مرکز هنرهای نمایشی نسبت به اعزام اساتید با تجربه در این زمینه اقدام خواهد کرد.

ب- مدارک لازم:
-    تکمیل فرم تقاضا و ارسال آن به همراه نامه حوزه هنری استان (در مرحله اول)
-    ارسال تعداد 3 حلقه دی وی دی با کیفیت از نمایش آماده شده جهت بازبینی (مرحله دوم)      
 
ج- ضوابط و مقررات جشنواره:

  1. به هر یک از حوزه‌های هنری استانها که در این رویداد حضور پیدا کنند به تناسب تعداد گروههای راه یافته  به جشنواره و تعداد عوامل اجرایی کمک هزینه پرداخت خواهد شد. آماده سازی و ایاب و ذهاب گروههای نمایشی راه‌یافته، بر عهده حوزه هنری استان خواهد بود.
  2. هر نمایش باید قبل از حضور در جشنواره در مساجد شهر اجرای عمومی شوند.
  3. مدت زمان هر اثر حداقل 15 دقیقه و حداکثر 30 دقیقه باشد.
  4. به هنرمندان برگزیده در بخش‌های کارگردانی- بازیگری مرد- بازیگری زن - طراحی فضا و صحنه و طراحی  پوستر تندیس و جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.
  5. نمایش‌ها باید تک جنسیتی اجرا شده و قابل اجرا در مسجد و یا محوطه آن باشند.

د- زمان‌بندی جشنواره:

  1. انتخاب متن  و تکمیل و ارسال فرم تقاضا جهت اعلام آمادگی: تا 5 بهمن ماه 1395
  2. ارسال فیلم آثار: 5 اسفند 1395
  3. اعلام نتیجه ارزیابی: 15 اسفند 1395
  4. برگزاری جشنواره: 20 تا 26 فروردین  1396 «هم‌زمان با هفته هنر انقلاب»

*تــــوجه: هنرمندان و گروه‌های هنری مساجد جهت دریافت متون نمایشی و هماهنگی بیشتر به دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد و یا واحد هنرهای نمایشی حوزه‌های هنری استان‌ها و در تهران به دفتر تئاتر مردمی بچه ‌های مسجد واقع در مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری مراجعه کنند.

نشانی دبیرخانه: تهران، تقاطع خیابان حافظ و سمیه،حوزه هنری،طبقه چهارم، مرکز هنرهای نمایشی، دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد  تلفن: 88895053 – 021.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم


لینک مطلب: http://khabarnegar.ir/News/80547.html
Page Generated in 0/0072 sec