printlogo


کد خبر: 147996تاریخ: 1399/07/24 15:00
گزارش رسانه صهیونیست از تاخت وتاز پول‌های یهودی در انتخابات آمریکا
گزارش رسانه صهیونیست از تاخت وتاز پول‌های یهودی در انتخابات آمریکا
یک روزنامه رژیم صهیونیستی در گزارش آخر هفته خود به نقش پول‌های یهودی در مشخص کردن رئیس جمهور آمریکا و نقش آفرینی آن در انتخابات این کشور پرداخت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار ،روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارانوت در ویژه نامه آخر هفته خود با انتشار مقاله ای به برخی از فعالیت های علنی شده صهیونیست ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پرداخت.

اورافائیل کروزر پژوهشکر مرکز پژوهش های آمریکای دانشگاه تل آویو در مقاله خود  خبر داد ، 5.5 درصد از حامیان مالی انتخابات 2020 یهودی هستند که رقم دو برابر میانگین بقیه ادیان در مقایسه با جمعیت آنها است.

این پژوهشگر در راستای پاسخ به این پرسش که یهودیان از جمهوری خواهان حمایت می کنند یا دموکرات ها نوشت : 16 میلیون دلار مبلغی است که مایکل بلومبرگ میلیاردر معروف یهودی ماه گذشته آن را برای پرداخت جرایم هزاران نفر از اهالی فلوریدا که سوم نوامبر گذشته در رابطه با انتخابات جریمه شده بودند ، پرداخت کرد.

البته این مبلغ به دهها میلیون دلار دیگری که وی در کشورهای دیگر برای کنار زدن دونالد ترامپ و به قدرت رساندن جو بایدن خرج می کند ، اضافه خواهد شد.

در مقابل شیلدن ادیلسون یهودی قطب کازینوهای آمریکا هم به همراه همسر اسرائیلی اش، میریام، تابستان امسال 25 میلیون دلار برای کمک به جمهوری خواهان با هدف حفظ اکثریت خود در مجلس سنا کمک کرد، اما چنین مبالغی ظاهرا برای کمک به ترامپ کافی نباشد و همین امر هم باعث شد تا پولتیکو خبر دهد ترامپ خود شخصا در تماسی با ادیلسون از وی خواست به شکل بیشتری به فعالیت انتخاباتی اش کمک کند.

این پژوهشگر صهیونیست در عین حال تاکید می کند با وجود کوچک بودن وزن جمعیتی یهودیان در آمریکا و توزیع جغرافیایی محدود آنها، اما حمایت آنها از یکی از ا حزاب می تواند تاثیر بسزایی در قدرت گرفتن سیاسی آن حزب شود.به زعم این نویسنده یهودیان آمریکا در حال حاضر بیشتر تمایل به حمایت از حزب دموکرات دارند.‎

انتهای پیام/


لینک مطلب: http://khabarnegar.ir/News/147996.html
Page Generated in 0/0095 sec