printlogo


کد خبر: 126139تاریخ: 1397/06/24 08:35
دولت برای جایگزینی افراد بازنشسته کارگروه تشکیل دهد
سعیدی:
دولت برای جایگزینی افراد بازنشسته کارگروه تشکیل دهد
طراح طرح اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان در مشاغل دولتی گفت: دولت برای جایگزینی افراد بازنشسته کارگروه تشکیل دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار، زهرا سعیدی مبارکه، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و طراح طرح اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان در مشاغل دولتی با اشاره به تصویب این طرح در شورای نگهبان، گفت: طبق این مصوبه مجلس که به تائید شورای نگهبان نیز رسیده است، رؤسای سه قوه، معاونان رئیس‌جمهور، نواب رئیس مجلس، اعضای شورای نگهبان، وزرا و نمایندگان مجلس از این قانون مستثنی می‌شوند.

وی با بیان اینکه طبق مصوبه مجلس، سفرا و استاندارانی که بازنشسته شدند، ضمن احترام و تشکر از زحماتشان، باید پست‌های خود را ترک کنند، افزود: در ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری نیز ذکر شده بود که برخی از پست‌ها "همتراز" با معاونان وزرا هستند که در اصلاح قانون کلمه همترازان حذف شد و از این پس همترازان شامل قانون بازنشستگی نمی‌شوند.

نماینده مردم مبارکه در مجلس با اعلام اینکه جانبازان بالای 50 درصد، آزادگان با داشتن سابقه 3 سال اسارت و فرزندان شهدا نیز از این قانون مستثنی هستند، اضافه کرد: در این قانون به کارگیری افراد بازنشسته در نیروهای مسلح نیز منوط به تدابیر رهبر معظم انقلاب است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: دستگاه‌هایی که به هر طریقی از بودجه دولتی برای حقوق و دستمزد استفاده می‌کنند نیز شامل قانون جدید می‌شوند.

طراحِ طرح اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان در مشاغل دولتی، با بیان اینکه این قانون 60 روز  پس از ابلاغ باید اجرایی شود، افزود: در این قانون ذکر شده اگر فرد یا دستگاهی از اجرای قانون مذکور استنکاف کرد، مجرم شناخته شده و به انفصال از خدمت محکوم می‌شوند.

سعیدی مبارکه با اعلام اینکه نمایندگان قطعاً پیگیر اجرایی شدن این قانون خواهند بود، اظهار داشت: فراکسیون جوانان، کمیسیون اجتماعی مجلس، دیوان محاسبات و دستگاه‌های نظارتی پیگیر این موضوع خواهند شد تا در 2 ماه آینده این قانون به سرانجام برسد.

وی با بیان اینکه پیش از تصویب قانون در مجلس پیشنهاد شده بود تا یکی از تبصره‌های مربوط به ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری که درباره به کارگیری افراد بازنشسته به عنوان مشاور بود نیز حذف شود، گفت: به این نتیجه رسیدیم که این اتفاق نیفتد و همچنان این افراد می‌توانند به عنوان مشاور فعالیت داشته باشند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه بهتر است دولت برای جایگزینی افراد بازنشسته کمیته‌ای را تشکیل دهد، اظهار داشت: با توجه به اینکه برخی از افراد بازنشسته عهده دار پست‌های مهم هستند دولت با تشکیل کارگروهی با هدف شایسته‌سالاری جوانان با انگیزه که دارای تخصص، شناخت و روحیه عدالت محوری هستند را جایگزین افراد بازنشسته کند.

انتهای پیام/


لینک مطلب: http://khabarnegar.ir/News/126139.html
Page Generated in 0/0064 sec