کد خبر: 149823
از شبکه NBC تا تام کروز به گلدن گلوب پشت کردند/ دومینوی قهر با یک جشن مطرح سینمایی
بعد از بیانیه اسکارلت جوهانسون و رسوایی اتحادیه مطبوعات خارجی هالیوود، تام کروز بازیگر هالیوودی جایزه گلدن گلوب خود را پس داد و NBC هم اعلام کرد که این برنامه را پوشش نمی‌دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار ،بعد از اقدام اسکارلت جوهانسون بازیگر هالیوودی علیه گلدن گلوب و اتحادیه مطبوعات خارجی و همینطور بایکوت این جشن سینمایی توسط کمپانی‌های سینمایی مانند نتفلیکس و آمازون، شبکه NBC نیز اعلام کرد که مراسم این برنامه را پوشش نمی‌دهد.

بایکوت و تحریم جشنواره اما به همین‌جا ختم نشده بلکه تام کروز بازیگری که برای سه فیلم سینمایی «متولد چهارم جولای»، «مگنولیا» و «جری مگوایر» از این مراسم جایزه به خانه برده است، هر سه آنها را در یک جعبه گذاشته و برای دفتر این جشنواره پس فرستاده است.

این حرکت کروز منجر به تحسین وی در توییتر شده و ایوا دوورنی کارگردان آفریقایی-آمریکایی در توییتر از کروز تشکر کرده و نوشته است که تام کروز با پس فرستادن جوایز سه فیلمش به دفتر گلدن گلوب عملاً اعتراض خودش را به تبعیض جنسیتی، نژادپرستانه و تعصب بیان کرده است.

اتحادیه مطبوعات خارجی هالیوود که متصدی برگزاری مراسم گلدن گلوب است متهم به عدم رعایت تنوع نژادی است. چیزی که توسط نیویورک تایمز افشا و مایه رسوایی این جریان سینمایی شد. این اتحادیه وعده‌هایی برای تغییر و تحول خود داده است و باید دید که این اتفاقات رقم خواهد خورد یا خیر.

با توجه به دومینوی قهر با این جشن سینمایی در صورت عدم تغییرات آن احتمال تعطیلی آن بالا گرفته است.

انتها پیام/

Page Generated in 0/0091 sec