کد خبر: 147999
ترامپ موضعش را درباره خروج کامل از افغانستان اعلام می‌کند
مقامات ارشد دولت آمریکا اعلام کردند که دونالد ترامپ بزودی موضعش را درباره خروج کامل نظامیان آمریکایی از افغانستان اعلام می‌کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار ،دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که اخیراً در توئیتی اعلام کرد که همه نیروهای آمریکایی باید تا کریسمس افغانستان را ترک کنند، بزودی در یک سخنرانی مواضعش را درباره خروج کامل نظامی از این کشور و دیگر مسایل مربوط به سیاست خارجی اعلام می‌کند.

مقامات ارشد دولت ترامپ به «ان‌بی‌سی نیوز» گفتند که ترامپ در نظر دارد تا پیش از انتخابات سوم نوامبر سخنرانی را درباره مسایل گسترده مربوط به سیاست خارجی آمریکا داشته باشد و خروج نیروها از افغانستان از جمله مسایل مطرحی خواهد بود.

براساس این گزارش مشاوران ترامپ بطور خصوصی و آشکار مخالفت خود را برای خروج کامل نیروها تا پایان سال 2020 اعلام کرده‌اند؛ یکی از مقامات دولتی آمریکا نیز در این باره گفت: فکر نمی‌کنم کسی باشد که باور کند در پایان سال سطح نیروها در افغانستان به صفر خواهد رسید.

گزارش می‌افزاید که ترامپ می‌خواهد از این فرصت استفاده کرده و تاکید نماید که نخستین رئیس جمهور آمریکا در یک دهه اخیر است که این کشور را به بحران نظامی جدیدی وارد نکرده و در نظر دارد تا اقداماتش برای خروج نیروها از مناطق جنگی را نیز برجسته کند.

مقامات کنونی دولت ترامپ نیز می‌گویند که هنوز هیچ برنامه‌ای برای خروج کامل نظامیان آمریکایی از افغانستان وجود ندارد و دستوری نیز برای ایجاد چنین برنامه‌ای صادر نشده است.

ان‌بی‌سی افزود که هنوز زمان و یا مکان این سخنرانی تعیین نشده و تیم ترامپ نیز هنوز تصمیم نگرفته که این یک سخنرانی انتخاباتی باشد یا یک رویداد رسمی در کاخ سفید.

انتهای پیام/.

Page Generated in 0/0110 sec