کد خبر: 147998
ضرب‌الاجل ۲۴ ساعته آمریکا به سودان برای عادی سازی با تل‌آویو
منابع سودانی از مهلت ۲۴ ساعت آمریکا به سودان برای تصمیم گیری در خصوص عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی خبر دادند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار ،شبکه روسیا الیوم به نقل از رسانه‌های سودانی اعلام کرد که ایالات متحده 24 ساعت به سودان فرصت داده تا تصمیم خود را در خصوص عادی‌سازی روابط با رژیم اسرائیل در ازای خارج شدن نامش از لیست کشورهای حامی تروریسم اعلام کند.

دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در تلاش است تا با تطمیع خارطوم (پایتخت سودان) به خارج کردن نامش از لیست کشورهای حامی تروریسم و دریافت کمک‌های مالی از کشورهای حوزه خلیج فارس سودان را برای عادی‌سازی با دشمن صهیونیستی تحت فشار قرار دهد.

واشنگتن اخیرا اعلام کرده بود که سودان را از لیست مذکور خارج و سرمایه‌گذاری‌های خصوصی در این کشور را تسهیل کند.

پیش از این، نیز پایگاه خبری آکسیوس آمریکا گزارش داده بود که سودان در قبال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی درخواست 1.2 میلیارد دلار محموله‌های غذایی، 2 میلیارد دلار کمک مالی یا یک وام 25 ساله کرده و از آمریکا و امارات تعهد گرفته است تا کمک‌های اقتصادی به سودان ارائه دهند.

براساس این گزارش، اگر آمریکا درخواست سودان را بپذیرد، در چند روز آینده بیانیه‌ای در خصوص برقراری رابطه خارطوم و تل‌آویو منتشر می‌کند.

نور الدین ساتی سفیر سودان در واشنگتن نیز یک ماه پیش اعلام کرد که حضور این کشور در مراسم معاهده ننگین صلح میان کشورهای امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی در کاخ سفید بیانگر روابط قوی خارطوم با کشورهای شرکت کننده در این رویداد است.

انتهای پیام/

Page Generated in 0/0065 sec