شناسه خبر: 149316 منتشر شده در مورخ: 1399/12/09 ساعت: 16:00 گروه: آموزش خبرنگاری

لزوم توجه به سند راهبردی ورزش و حرکت در مسیر مشخص

لزوم توجه به سند راهبردی ورزش و حرکت در مسیر مشخص
با رونمایی از سند راهبردی تربیت بدنی و ورزش مبتنی بر بیانیه گام دوم انقلاب انتظار می‌رود ورزش ایران در مسیری مشخص گام بردارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار ، مقام معظم رهبری بهمن ماه سال 97 و در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با صدور «بیانیه‌ گام دوم انقلاب» به تبیین دستاوردهای چهار دهه‌ گذشته پرداختند و توصیه‌هایی اساسی به‌ منظور «جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ» ارائه فرمودند.

 در همین راستا کارگروهی متشکل از برخی مسئولان ورزش تشکیل و سند راهبردی تربیت بدنی و ورزش مبتنی بر بیانیه گام دوم انقلاب تهیه و تدوین و مراسم رونمایی از آن، 27 بهمن سال جاری با حضور مسئولان مختلف برگزار شد. در این سند با آسیب‌شناسی مشکلات 40 سال گذشته، سرفصل‌ها و راهکارهایی برای پیشرفت ورزش تدوین شده است. ورزش همگانی، قهرمانی و حرفه‌ای، مسائل فرهنگی، علمی ورزش بانوان و ... در این سند مورد توجه قرار و برای هر کدام از این موارد راهبردها و راهکارهایی در نظر گرفته شده است.

بدیهی است که امروز ورزش تبدیل به یک صنعت شده و در دنیا توجه زیادی به آن می‌شود. از این رو تغییر نگاه به ورزش و توجه ویژه به این بخش جزو ضروریات است. به باور بسیاری از کارشناسان، توجه به ورزش در ایران آنگونه که باید، صورت نگرفته و این سند می‌تواند همانند نقشه راهی برای ورزش کشورمان باشد و با توجه به بندهای این سند، چشم‌انداز روشنی برای ورزش ترسیم کرد.

خلأیی که ورزش همواره با آن مواجه بود عدم برنامه‌ریزی مناسب بوده و چه بسا اگر برنامه‌ مشخصی وجود داشت بسیاری از خطاها و اتفاقات ناخوشایند رخ نمی‌داد. ورزش ایران، کم بابت ناکارآمدی و حرکت نکردن در مسیر مناسب، تاوان نداده و اکنون به نقطه‌ای رسیده‌ایم که باید جلوی چنین اتفاقات و اشتباهاتی گرفته شود.

آنچه ورزش ایران این روزها به آن نیازمند است علاوه بر مسائل فنی، توجه به مسائل فرهنگی است. تحقق این دو مقوله (مسائل فنی و فرهنگی) جز با برنامه‌محوری و حرکت در مسیر مشخص شده انجام نخواهد شد و به همین دلیل مسئولان ورزش در هر نهاد یا فدراسیونی که هستند باید این سند را سرلوحه کار خود قرار دهند.

کلید واژه
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
  نظرات بینندگان  
  نظر شما  
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
پربحث ترین اخبار
Page Generated in 0/0167 sec