شناسه خبر: 148603 منتشر شده در مورخ: 1399/10/27 ساعت: 16:30 گروه: آموزش خبرنگاری

حضور دانش‌آموزان در مدارس اجباری نیست

حضور دانش‌آموزان در مدارس اجباری نیست
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: حضور دانش‌آموزان از اول بهمن در مدارس اجباری نیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار ، علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: بازگشایی مدارس در پایه اول و دوم دبستان از اول بهمن در مناطق آبی و زرد انجام می‌شود که حضور دانش‌آموزان اختیاری است، آن هم دو روز در هفته و یک یا دو ساعت‌.

وی گفت: مدارس اجباری برگزار نمی‌شود و خانواده‌ها با اختیار خود فرزندشان را به مدرسه می‌فرستند همچنین 100 شهر در وضع قرمز قرار دارند.

دانش‌آموزی که درکی از مدرسه ندارد را نمی‌توان مجازی آموزش داد

همچنین رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش درباره بازگشایی مدارس گفت: زمانی که درباره ناکارآمد بودن روش‌های آموزش از راه دور سخن می‌گوییم ، به هیچ وجه قصد نادیده گرفتن تلاش‌های معلمان و افراد دخیل در آموزش کشور نیست.

وی تاکید کرد: متاسفانه کودکان و شرایط سنی آن‌ها به ویژه پایه اولی و دومی‌ها به گونه‌ای است که حتی پیشرفته‌ترین فناوری‌ها هم نمی‌تواند جایگزین آموزش حضوری و معلمان در کلاس درس شود. درواقع آموزش مهارت‌های پایه‌ای با تبلت و گوشی هوشمند برای دانش آموزانی که هیچ تصور و درکی از فضای مدرسه و معلم ندارند و در حساس ترین نقطه سنی و تحصیلی قرار دارند، بسیار دشوار است.

معاون آموزش ابتدائی وزارت آموزش و پرورش در ادامه افزود: با توجه به این ضرورت و با استناد به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، آموزش حضوری در شهرهای زرد و آبی برای پایه‌های اول و دوم، در گروه‌های کوچک و کمتر از 10 نفر برگزار خواهد شد. در مناطق روستایی و عشایری که جمعیت کلاس‌ها کم است حتما آموزش به صورت حضوری خواهد بود.

معلم تصمیم می‌گیرد چند نفر حضوری بیایند

حکیم‌زاده در پاسخ به اینکه آیا حضور دانش آموزان اجباری خواهد بود، عنوان کرد: مقرر شد شورای مدرسه درباره چگونگی تقسیم بندی، نحوه حضور و میزان نیاز به حضور دانش آموزان تصمیم‌گیری کند و معلم کلاس تشخیص می‌دهد که چه تعداد دانش آموز باید به صورت حضوری شرکت کند.

وی تصریح کرد: از آنجایی که والدین در شورای مدرسه نماینده دارند، موظف به تمکین از تصمیمات شورا خواهند بود.

انتهای پیام /

کلید واژه
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
  نظرات بینندگان  
  نظر شما  
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
پربحث ترین اخبار
Page Generated in 0/0282 sec