شناسه خبر: 148554 منتشر شده در مورخ: 1399/10/24 ساعت: 13:00 گروه: آموزش خبرنگاری

کرونا در اروپا| از تمدید وضعیت اضطراری در ایتالیا تا بیش از هزار مرگ روزانه در آلمان

کرونا در اروپا| از تمدید وضعیت اضطراری در ایتالیا تا بیش از هزار مرگ روزانه در آلمان
دولت ایتالیا به دلیل شمار بالای مبتلایان، تمدید وضعیت اضطراری کرونایی تا ۱۰ اردیبهشت ماه را در دستورکار قرار داده و انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از مرگ بیش از هزار نفر در این کشور در عرض ۲۴ ساعت بر اثر کرونا خبر داده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار ، ویروس جهش یافته انگلیسی به سرعت در اروپا در حال گسترش است و همزمان با موج دوم کرونا شرایط بسیار سخت و دشواری را برای شهروندان و مقامات این اتحادیه ایجاد کرده است.

لغو جلسات پارلمان اروپا در استراسبورگ

جدیدترین اخبار کرونایی از اروپا حاکی از آن است که پارلمان اتحادیه اروپا به دلیل بحران کرونا تا ماه مارس جلسات خود را در استراسبورگ برگزار نخواهد کرد. "دیوید ساسولی"، رئیس پارلمان اروپا پیشنهاد داد که جلسات ژانویه و فوریه پارلمان بر اساس تصمیمات قبلا اتخاذ شده در استراسبورگ برگزار نشود.

به دلیل بحران کرونا حدود یازده ماه است که جلسات پارلمان اروپا در استراسبورگ برگزار نمی شود. اخیرا همه جلسات در بروکسل و در مقیاس کوچک تر برگزار می شود.

نارضایتی پزشکان آلمانی از نتایج قرنطینه سراسری

رئیس انجمن فدرال پزشکان بیمه های درمانی در آلمان (KBV) هم این انتقاد را به دولت وارد کرده که قرنطینه سراسری اعمال شده بی نتیجه بوده و هیچ دستاوردی نداشته است.

وی تاکید کرد: شمار مرگ و میرها همچنان به شدت بالا است و حمایت از گروه های خطر کرونایی به شدت بد است.

فرانسه: گونه‌های جهش یافته زیادی از کرونا در دنیا وجود دارد

"ژان فرانسوا دلفرایسی"، مشاور علمی دولت فرانسه بر این عقیده است که علاوه بر نوع جهش یافته کرونای انگلیسی و آفریقای جنوبی گونه های دیگری از این ویروس هم وجود دارد.

وی تاکید کرد که نمونه های جهش یافته دیگری از این ویروس در دنیا وجود دارد. وی بستن مدارس به دلیل شیوع نوع انگلیسی این ویروس را ضروری ندانسته و تاکید کرد که حدود یک درصد مبتلایان در کشور به این نوع ویروس آلوده شده‌اند. وی در عین حال گفت که باید محدودیت های دیگری تصویب شود تا از گسترش این ویروس جلوگیری به عمل آید.

رئیس جمهور ارمنستان در بیمارستان بستری شد

رئیس جمهور ارمنستان هم که به کرونا مبتلا شده است در پی وخامت حال عمومی اش به بیمارستان منتقل شد. دفتر رئیس جمهوری در ایروان اعلام کرد که سیر بیماری رئیس جمهور جدی است و وی تب بالایی دارد.

منابع خبری سه شنبه شب گذشته به وقت تهران گزارش دادند که رئیس جمهوری ارمنستان که برای معالجه پای خود به پایتخت انگلیس رفته بود به کرونا مبتلا شد.

«آرمن سرکسیان» رئیس جمهوری ارمنستان طی سفر به لندن به کرونا مبتلا شد. سرکسیان که برای مداوای پای خود به لندن سفر کرده بود به بیماری کرونا مبتلا شد و اینک خود را قرنطینه کرده است.

هشدار مقامات بهداشتی فرانسه درباره گسترش ویروس انگلیسی

مقامات بهداشتی فرانسه هم درباره خطرات نوع جهش یافته ویروس انگلیسی که به صورت روزافزون در انگلیس در حال گسترش است هشدار داده‌اند.

"ژان فرانسوا دلفرایسی"، مشاور علمی دولت فرانسه در این باره گفته است: من بسیار نگران هستم. این نوع ویروس در صورتی که اقدامی صورت نگیرد به سرعت در فرانسه گسترش خواهد یافت.

یکی از مسئولین بهداشتی پاریس هم از حدود 11 مورد آلودگی به ویروس انگلیسی در این شهر خبر داده است. به گفته وی 40 مورد مشکوک دیگر هم کشف شده است.

اولین موارد کرونای جهش یافته آفریقای جنوبی در آلمان

مقامات ایالت بادن- وورتمبرگ آلمان هم از اولین موارد ابتلا به کرونای جهش یافته آفریقای جنوبی در این ایالت خبر دادند. افراد آلوده به این ویروس در خانواده‌ای دیده شدند که در 13 دسامبر از آفریقای جنوبی به آلمان آمدند.

واکسیناسیون 690 هزار نفر در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم شب گذشته از واکسیناسیون حدود 690 هزار نفر علیه ویروس کرونا در این کشور خبر داد.

احداث سردخانه‌های موقتی در انگلیس

مقام‌های انگلیسی مجبور شده‌اند با افزایش چشمگیر تلفات ناشی از بحران شیوع ویروس کرونا، سردخانه‌های موقتی را در برخی مناطق این کشور راه اندازی کنند.

در حالی که ظرفیت بیمارستان‌های انگلیس برای نگهداری اجساد فوتی‌های ناشی از ابتلا به ویروس کرونا پر شده است، مقام‌های این کشور اقدام به راه اندازی سردخانه‌های موقت در برخی مناطق کرده‌اند.

در منطقه‌ای واقع در جنوب لندن ظرفیت سردخانه بزرگترین بیمارستان که 600 جایگاه بوده پر شده و مقام‌های محلی مجبور به راه اندازی یک سردخانه موقت شده‌اند.

در سردخانه موقت منطقه هددلی نیز هم اکنون بیش از 170 جسد نگهداری می‌شود.

وزیر بهداشت اتریش: سخت ترین هفته‌های کرونایی را در پیش رو داریم

وزیر بهداشت اتریش با توجه به شیوع گسترده ویروس جهش یافته انگلیسی در سراسر اروپا اعلام کرد که سخت‌ترین هفته‌های کرونایی را در پیش رو داریم.

رادولف آنشوبر وزیر بهداشت اتریش شب گذشته در سخنانی اعلام کرد که دولت این هفته درباره تمدید احتمالی قرنطینه که تا 24 ژانویه معتبر است و باز شدن مدارس که مقرر شده در 18 ژانویه انجام شود تصمیم گیری می کند.

وی تاکید کرد که اقدامات بعدی به یک تحلیل بسیار دقیق وضعیت فعلی با توجه به شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی که به اتریش هم رسیده است بستگی دارد.

آنشوبر با نگاهی به این ویروس جدید گفت: ما واقعا با این مسئله داریم. چند روزی است که شرایط این گونه است که ویروس جهش یافته انگلیسی در تمام اروپا به طرز نگران کننده‌ای گسترش می یابد.

وی افزود: من فکر می کنم سخت ترین هفته های بحران کرونا تا عید پاک در پیش روی ما قرار دارد. بنابراین ما به عنوان دولت این شرایط را با دقت بسیار بالا و به صورت مشترک با دانشمندان مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و تصمیم گیری می کنیم.

اتریش هم مانند دیگر کشورهای اروپایی در ماه های اخیر با سرعت بالای ابتلا به کرونا مواجه شده و قرنطینه سراسری سختی تا 24 ژانویه بر این کشور حاکم است.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در اتریش 383833 نفر به کرونا مبتلا شده و 6819 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

1060 مرگ روزانه کرونایی در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 19600 مورد ابتلای جدید به کرونا در عرض 24 ساعت و 1060 مرگ روزانه کرونایی خبر داد.

تمدید وضعیت اضطراری در دستورکار دولت ایتالیا

دولت ایتالیا هم با توجه به آمار بالای ابتلا به کرونا می خواهد شرایط استثنایی را تا 30 آوریل (10 اردیبهشت 1400) تمدید کند. وزیر بهداشت ایتالیا چنین اقدامی را با توجه به بالا رفتن شاخص خطر این بیماری مناسب ارزیابی کرده است. شرایط اضطراری فعلی بر اساس تصمیمات قبلا اتخاذ شده در 31 ژانویه به پایان می رسد.

ایتالیا در اتحادیه اروپا دارنده بیشترین قربانیان کرونایی و در دنیا در جایگاه ششم قرار دارد.

انگلیس بیماران کرونایی را به هتل‌ها منتقل می‌کند

وزیر بهداشت انگلیس هم اعلام کرده از آنجایی که بیمارستان ها در این کشور به دلیل شیوع گسترده کرونا به مرزهای ظرفیت پذیرش خود رسیده‌اند بیماران می توانند در صورت لزوم به هتل ها منتقل شوند. این اقدام برای بیمارانی انجام می شود که دیگر نیازی به درمان خاصی در بیمارستان ندارند و هنوز هم نمی توانند به خانه بروند. وزیر بهداشت انگلیس گفته است: ما همه گزینه ها را امتحان می کنیم.

بالاترین رکورد مرگ‌های کرونایی روزانه در پرتغال

شمار مرگ های کرونایی روزانه در پرتغال هم رکورد زده است. نهادهای بهداشتی این کشور روز گذشته خبر دادند که در عرض 24 ساعت 155 نفر در این کشور در اثر ابتلا به کرونا جان داده‌اند که از ابتدای شیوع بحران کرونا بی سابقه بوده است. در این مدت 7259 نفر هم به این بیماری مبتلا شده‌اند.

امروز (چهارشنبه) دولت پرتغال بعد از نشست کابینه محدودیت های جدید برای مهار کرونا را در دستور کار قرار می دهد.

تمدید قرنطینه سراسری در هلند

دولت هلند هم قرنطینه سراسری برای مهار کرونا را تا 9 فوریه تمدید کرد. این خبر را نخست وزیر این کشو روز سه شنبه اعلام کرد. وی شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی را بسیار نگران کننده توصیف کرد. وی از شهروندان کشورش خواست تا ماه مارس در کشور بمانند و به سفر نروند.

جدیدترین آمار مبتلایان در کشورهای  مهم اروپایی

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در انگلیس 3146051 نفر به کرونا مبتلا شده و 83370 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان داده‌اند.

در فرانسه هم تا به حال 2806590 نفر به کرونا مبتلا شده و 68802 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

در ایتالیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 2303263 نفر به کرونا مبتلا شده و 79819 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

در اسپانیا هم تا به حال 2137220 نفر به کرونا مبتلا شده و 52683 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

در آلمان هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 1957492 نفر به کرونا مبتلا شده و 43203 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

انتهای پیام/

کلید واژه
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
  نظرات بینندگان  
  نظر شما  
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
پربحث ترین اخبار
Page Generated in 0/0170 sec