شناسه خبر: 147992 منتشر شده در مورخ: 1399/07/24 ساعت: 12:10 گروه: آموزش خبرنگاری
میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته؛

چالش نرخ هواپیما و آژانس‌داران/ سوگواری در وزارت میراث فرهنگی

چالش نرخ هواپیما و آژانس‌داران/ سوگواری در وزارت میراث فرهنگی
ادامه تعطیلی موزه‌ها در تهران، یافته‌های جدید در تخت جمشید، شوک شرکت‌های هواپیمایی به آژانس‌های مسافرتی و درگذشت کارمندان وزارت میراث فرهنگی از جمله خبرهای میراث فرهنگی در این هفته بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار ،این هفته از معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی خبر رسید که سند تنظیمی برای ساماندهی گردشگری جنگل‌ها و سواحل کشور بررسی شد.

جلسه مربوط به بررسی این طرح، این هفته با حضور مسئولان معاونت گردشگری وزارتخانه برگزار شد و زاهد شفیعی مدیر کل آموزش گردشگری بیان کرد چارچوب کلی این طرح با اولویت سواحل مکران در قالب چارچوب سیاستگذاری، مدیریت و حفاظت از جنگل‌ها با رویکرد گردشگری تهیه و برای سیر مراحل تصویب با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی مورد بررسی قرار گرفته است.

وی افزود: این طرح با مشخص کردن خطوط سیاستی بر اساس مداخلات اصلی حوزه گردشگری در نواحی ساحلی و جنگل‌ها به عنوان پایه و مبنای اجرای برنامه‌های گردشگری منطبق با شاخص‌های توسعه پایدار و رویکرد افزایش بهره‌وری تدوین شده است.

در این هفته همچنین با ابلاغ گران شدن نرخ بلیت هواپیماها، آژانس‌های مسافرتی به شدت از این موضوع ناراحت بودند. اعلام می‌کردند که کرونا ضربه آخر توسط شرکت‌های هواپیمایی به آژانس‌های مسافرتی وارد شد. آنها با افزایش قیمت بلیت هواپیما می‌خواستند سوبسیدی که دولت باید به آنها می‌داد را از مردم بگیرند. در حالی که افزایش ۱۵۰ درصدی نرخ بلیت هواپیماها اصلاً منصفانه نبود. درباره این موضوع درصدی از نمایندگان مجلس اظهار نظر کردند و آن را غیرمنصفانه دانستند. وزیر راه اعلام کرد این افزایش قیمت انجام نخواهد شد. با این وجود تصویر این تصمیم ناگهانی همچنان روی قیمت‌ها وجود دارد.

سانحه تأسف برانگیز برای ۴ کارمند وزارت میراث فرهنگی

این هفته ۴ نفر از کارمندان وزارت میراث فرهنگی به همراه یکی از باستان شناسان پیشکسوت از دنیا رفتند.

ابوالفضل عبیدی، محمدرضا سندگل، راننده و محسن شیخ‌الاسلامی از کارمندان وزارت میراث فرهنگی بودند که برای انجام مأموریت به سمت چابهار می‌رفتند اما نیمه‌های شب در حوالی نیکشهر تصادف کرده و در جا از دنیا رفتند.

مراسم تشییع این افراد نیز در وزارت میراث فرهنگی برگزار شد و هر کدام از آنها به زادگاهشان برای خاکسپاری فرستاده شدند.

به مناسبت درگذشت این افراد، برج طغرل نیز به مدت ۱۰ دقیقه خاموش شد.

دکتر صادق ملک شهمیرزادی نیز از باستان شناسان پیشکسوت همان روز درگذشت. این باستان شناس اقدامات بسیاری در حوزه میراث فرهنگی انجام داده بود.

یافته‌های جدید در تخت جمشید

این هفته همچنین از تخت جمشید خبر رسید که فصل چهارم کاوش آبراهه‌های آن به پایان رسیده است. در این فصل چهره انسانی تراشیده شده‌ای بر دیوار شرقی آبراهه خاوری دروازه ناتمام شناسایی شد.

همچنین موزه ملی ایران نیز خبر داد که با موزه آرمیتاژ در روسیه قصد همکاری برای برپایی نمایشگاه را دارد. این موضوع در دیداری بین رئیس موزه ملی با رئیس بخش آسیای میانه در دپارتمان شرقی موزه آرمیتاژ مطرح شد.

این هفته نیز همچنان با تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا، موزه‌های تهران تا ۲۵ مهرماه تعطیل اعلام شده است.

انتهای پیام /

کلید واژه
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
  نظرات بینندگان  
  نظر شما  
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
پربحث ترین اخبار
Page Generated in 0/0190 sec