شناسه خبر: 147457 منتشر شده در مورخ: 1399/06/26 ساعت: 10:30 گروه: آموزش خبرنگاری

کمک هزینه معیشت افراد دارای معلولیت شدید واریز شد

کمک هزینه معیشت افراد دارای معلولیت شدید واریز شد
رئیس سازمان بهزیستی کشور توضیحاتی در خصوص واریزی کمک هزینه مربوط به ماده ۲۷ قانون حمایت از افراد دارای معلولیت ارائه داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار ، وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور در جمع خبرنگاران گفت،: در راستای اجرای قانون حمایت از افراد دارای معلولیت و برای اجرای ماده ۲۷ این قانون روز گذشته کمک هزینه معیشت برای افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید که به سن ۱۸ سال رسیدند اما فاقد شغل و درآمد هستند به حساب بانکی آنها واریز شد.

وی ادامه داد: مجموع مبلغ واریزی ۵۰ میلیارد تومان و خانوارهایی که این مبلغ به عنوان کمک معیشت به حسابشان واریز شد ۱۲۵ هزار خانوار هستند

قبادی دانا گفت: مبلغ واریزی از ۳۶۰ هزار تومان تا ۴۹۰ هزار تومان بوده که این مبلغ به صورت هر سه ماه ‌یکبار علاوه بر مبالغ واریزی که به صورت ماهانه و مستمری است. نوبت قبل هم برای سه ماه اول سال در فروردین ماه بود. این واریزی دومین واریزی در سال جاری است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور بیان کرد: امیدواریم با کمک مجلس و سازمان برنامه و بودجه و تأمین اعتبارات مورد نیاز بتوانیم قانون حمایت از افراد دارای معلولیت را اجرا کنیم برای اجرای قانون ۳۰ هزار میلیارد تومان بودجه نیاز است. البته بودجه‌ای که برای سال جاری تأمین اعتبار شده ۱,۳۰۰ میلیارد تومان است

وی ادامه داد: قانون جامع افراد دارای معلولیت در سال ۸۳ مصوب شده بوده و قانون حمایت از افراد دارای معلولیت در سال ۹۶ مصوب شد و در سال ۹۸ برای اولین بار اعتبار این قانون به مبلغ ۱,۱۰۰ میلیارد تومان تعیین شد که ۷۷۶ میلیارد تومان آن تأمین اعتبار شد و تخصیص داده شد.

قبادی دانا اظهار کرد: امیدواریم در سال جاری با حمایت سازمان هدفمندی یارانه‌ها و سازمان برنامه و بودجه تأمین اعتبار قانون به مبلغ ۱,۳۰۰ میلیارد تومان به صورت کامل تخصیص پیدا کند.

وی در پایان گفت: از نمایندگان درخواست می‌کنیم برای بودجه سال آینده مبلغ مورد نظر برای اجرای قانون را در نظر بگیرند و با توجه به اینکه فاصله زیادی بین ۱,۳۰۰ میلیارد تومان تا ۳۰ هزار میلیارد تومان وجود دارد، درخواست داریم توجه بیشتری شود تا بتوانیم بندهای مختلف این قانون را شایسته پیاده کنیم.

انتهای پیام /

کلید واژه
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
  نظرات بینندگان  
  نظر شما  
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
پربحث ترین اخبار
Page Generated in 0/0271 sec