شناسه خبر: 147432 منتشر شده در مورخ: 1399/06/25 ساعت: 13:00 گروه: آموزش خبرنگاری

تذکر و اخطار نمایندگان به درخواست غیرعلنی شدن جلسه علنی برای سوال از وزیر کار

تذکر و اخطار نمایندگان به درخواست غیرعلنی شدن جلسه علنی برای سوال از وزیر کار
چند تن از نمایندگان مجلس نسبت به غیرعلنی شدن جلسه مجلس برای سوال از وزیر کار، تذکراتی را مطرح کردند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار ، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه شنبه 25 شهریور) قوه مقننه، در تذکر ماده 102 و 207 آیین نامه داخلی پارلمان در خصوص درخواست نمایندگان برای غیرعلنی شدن مجلس، گفت: در ماده 102 آیین نامه داخلی مجلس به صراحت گفته شده در صورت اضطرار که رعایت امنیت کشور ایجاب کند به تقاضای کتبی رئیس جمهور، یکی از وزرا و 10 نفر از نمایندگان جلسه غیرعلنی تشکیل می‌شود.

وی ادامه داد: در ادامه این ماده آمده است: تقاضا کننده جلسه غیرعلنی باید ادله خویش را مبنی بر وجود شرایط اضطرار و اقتضای امنیت کشور و در نتیجه لزوم برگزاری جلسه غیرعلنی به مدت 15 دقیقه بیان کند.

سلیمی گفت: دلایل  اضطرار باید توسط نماینده متقاضی جلسه غیرعلنی مطرح شود و نمایندگان با توجه به آن رأی دهند اما آقای مصری، بسیار کوتاه در این باره توضیح دادند و ما نمی‌توانیم این موضوع را کامل قبول کنیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: اگر دلایل اضطراری بودن جلسه غیرعلنی توسط نماینده متقاضی مطرح نشود باید سوال به صورت علنی در جلسه مطرح شود.

بر اساس این گزارش مالک شریعتی نماینده تهران نیز با اشاره به  اخطار اصل 69 قانون اساسی، گفت: از توضیحات آقای مصری متوجه نشدیم چطور این سوال امنیتی است که اگر نشست غیرعلنی شود خلاف قانون اساسی و اصل شفافیت است؟ از رئیس مجلس تقاضا دارم که این اخطار را به رأی بگذارد تا غیرعلنی شدن جلسه منتفی شود.

امیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس اول مجلس که ریاست جلسه را برعهده داشت، در پاسخ به تذکر این 2 نماینده در مخالفت با غیرعلنی شدن جلسه گفت: تفاوتی ندارد که درخواست شما یا آقای مصری را به رأی بگذاریم، نمایندگان هرچه بخواهند به همان عمل می‌کنیم.

انتهای پیام/

کلید واژه
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
  نظرات بینندگان  
  نظر شما  
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
پربحث ترین اخبار
Page Generated in 0/0184 sec