شناسه خبر: 147049 منتشر شده در مورخ: 1399/04/18 ساعت: 09:27 گروه: حوزه رسانه
در نشست شورای راهبری دفتر تبلیغات اسلامی صورت گرفت؛

تأسیس دو رشته «مطالعات فضای مجازی» و «مدیریت رسانه» در دفتر تبلیغات اسلامی

تأسیس دو رشته «مطالعات فضای مجازی» و «مدیریت رسانه» در دفتر تبلیغات اسلامی
رئیس دبیرخانه شورای راهبری دفتر تبلیغات اسلامی از موافقت این شورا با راه اندازی دو رشته کارشناسی ارشد «مطالعات فضای مجازی» و دکتری «مدیریت رسانه» خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار،علیرضا مؤمن آرانی در گفت وگویی در خصوص برگزاری یکصد و سی و هشتمین نشست شورای راهبری اظهار داشت: این نشست با سه دستور جلسه «بررسی رشته های کارشناسی ارشد و دکتری مصوبِ میزکارهای تخصصی»، «سیاست های اجرایی برگزاری نمایشگاه دستاوردهای ۱۰ ساله دفتر و گزارش فعالیت های قطب ها و میزکارهای تخصصی» و «بررسی طرح ساماندهی و ارتقای سطح فعالیت های فضای مجازی دفتر» برگزار شد.

وی با اشاره به راه اندازی دو رشته در دفتر تبلیغات اسلامی گفت: در بحث رشته هایی که قرار بود تصویب شود، دو رشته کارشناسی ارشد «مطالعات فضای مجازی» و دکتری «مدیریت رسانه» پس از بررسی، مورد موافقت قرار گرفت.

رئیس دبیرخانه شورای راهبری دفتر تبلیغات اسلامی در خصوص تأسیس سطح چهار رشته شیعه شناسی تصریح کرد: در این نشست، مباحثی در خصوص سطح چهار رشته شیعه شناسی در اصفهان مطرح شد که در جلسه گذشته شورای راهبری رد شده بود و با توجه به توضیحاتی که حجج اسلام والمسلمین قطبی«رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان» و سبحانی «رییس قطب تعمیق ایمان دینی و مبارزه با جریان ها و فرق انحرافی» ارائه دادند، اصل این مسأله تصویب شد و شرایط و ضوابط آن به تصمیم گیری در میز توسعه و تعمیق باور دینی موکول گردید.

وی افزود: مسأله ای که در رابطه با نمایشگاه دستاوردهای ۱۰ ساله دفتر و گزارش فعالیت های قطب ها و میزکارهای تخصصی مطرح شد، این بود که قبل از این که این موضوع در شورای راهبری به شور گذاشته شود، یک گروه چهار پنج نفره ای از بخش های مرتبط دفتر تا دو هفته آینده طرح و پیش نویسی را آماده کنند که آن نمایشگاه به چه نحوی و چگونه قرار است برگزار شود و آن طرح در جلسات بعدی شورای راهبری مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

مؤمن آرانی خاطرنشان کرد: دستور آخر این جلسه، بررسی سند سیاستی ساماندهی و ارتقای فعالیت های مجازی دفتر بود که یک سری نکاتی در رابطه با طرح ارائه شده از طرف معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر مطرح شد و ملاحظاتی در این خصوص بیان گردید که نهایتاً تصمیم بر این شد که این نشست راجع به سند مذکور، شور اول تلقی شود و معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه نیز موظف شد که ملاحظاتی که در این شورا مطرح گردیده را در سندی تدوین و پیگیری کند و سند جدیدی را برای تصویب به شورای راهبری ارائه دهد.

کلید واژه
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
  نظرات بینندگان  
  نظر شما  
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
پربیننده ترین اخبار
پربحث ترین اخبار
Page Generated in 0/5165 sec