شناسه خبر: 147011 منتشر شده در مورخ: 1398/11/29 ساعت: 10:34 گروه: آموزش خبرنگاری

«نشریه‌ تهران» با رویکرد تهرانشناسی منتشر شد

«نشریه‌ تهران» با رویکرد تهرانشناسی منتشر شد
صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول مجله‌تهران از انتشار نخستین شماره دوره‌ جدید نشریه‌ فرهنگی‌ اجتماعی «تهران» خبر داد و گفت: قالب محتوایی نشریه‌تهران «مقاله‌» و رویکرد آن «تهران‌شناسی» است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار احسان میراب‌زاده درباره انتشار نخستین شماره از دوره‌ جدید نشریه‌ فرهنگی‌اجتماعی «تهران»، گفت: «قالب محتوایی نشریه‌تهران «مقاله‌» و رویکرد آن «تهران‌شناسی» است و بر آن است تا به تهران به عنوان یک جزء از کُل(ایران) بپردازد و تهران را در کادری بزرگتر یعنی توسعه ملی، مورد پژوهش و بررسی قرار دهد.»

مدیرمسئول نشریه تهران، این مجله را در ردیف ژورنال پایتخت­ ها و شهرهای بزرگ جهان دانست که هرکدام به نام خود، صاحب ژورنالی مستقل و خصوصی با مقالات قابل استناد هستند که پشتوانه‌ی «هویت‌بخشی» به مدیریت شهری است.

نشریه تهران، در پرونده‌ ماه این شماره به غلامرضا تختی پرداخته است. «زندگی و زمانه جهان پهلوان تختی»، «واکاوی شخصیت و بازشناسایی خانی‌آباد در روزگار کودکی و جوانی غلامرضا» به همراه برخی نوشته‌ها در معرفی شخصیت و بیان خاطرات او از مهم ترین بخش‌های این پرونده‌ی خواندنی‌است.

«تهران» همچنین در بخش خرده‌روایت‌ها به دو موضوع مهم خانه‌ی یوسف اعتصام‌الملک و کشفیات بازار حضرتی پرداخته است. از دیگر بخش‌های این شماره از مجله‌تهران می‌توان به پرونده‌ی «شهر و شهرنشینی»، «تهرانِ امروز» و «طهران‌ِ‌قدیم» اشاره کرد.

نشریه فرهنگی اجتماعی تهران در ۱۵۲ صفحه به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی احسان میراب‌زاده و سردبیری مرتضی رحیم‌نواز تنظیم شده و از طریق کتابفروشی‌ها در دسترس علاقمندان قرارگرفته است.

انتهای پیام/

کلید واژه
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
  نظرات بینندگان  
  نظر شما  
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
پربحث ترین اخبار
Page Generated in 0/0247 sec