شناسه خبر: 147006 منتشر شده در مورخ: 1398/11/29 ساعت: 09:05 گروه: حوزه رسانه
سید ضیا هاشمی:

ایرنا در راستای جلب مشارکت حداکثری در انتخابات فعالیت می‌کند

ایرنا در راستای جلب مشارکت حداکثری در انتخابات فعالیت می‌کند
مدیرعامل ایرنا با بیان اینکه خبرگزاری جمهوری اسلامی در راستای مشارکت حداکثری فعالیت می کند، گفت: هدف ایرنا تقویت سیاستهای نظام و اقدامات دولت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار سیدضیاء هاشمی روز دوشنبه در نشست هم اندیشی مدیران ایرنا که با حضور جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور در سالن کنفرانس خبرگزاری جمهوری اسلامی برگزار شد، سیاست‌های ایرنا درباره انتخابات را منطبق بر  سیاست‌های رسمی نظام عنوان کرد و گفت: سیاست‌های کلی مشارکت حداکثری، سلامت، امنیت و رقابت، که شعار دولت، وزارت کشور و ستاد انتخابات است شعار ما هم هست و همکاران ما در روزهای باقیمانده نهایت تلاش خود را برای تحقق این اهداف خواهند داشت.

وی با اشاره به تاکیدات اخیر رهبر معظم انقلاب و اظهارات روز گذشته رییس جمهوری مبنی بر مشارکت حداکثری، اظهار داشت: ایرنا همین سیاست را دنبال می کند و هر اقدامی که در تعارض با این سیاست باشد، نقض سیاست‌های رسمی و اصلی نظام است.
 مدیرعامل ایرنا تصریح کرد: البته مشارکت مطلوب، مشارکت فعال است نه مشارکت منفعل تا به انتخاب اصلح، بهترین‌ها و مناسب‌ترین‌ها منتهی شود و نزدیک‌ترین افراد به سطح ایده آل انتخاب شوند و مجلسی در نزدیک‌ترین وضعیت به ایده آل داشته باشیم. هاشمی خاطرنشان کرد: دغدغه‌ها مختلف است و طرح آن مثبت و مورد استقبال است به شرطی که در راستای اهداف مشترک باشد.

وی درعین حال گفت: به عنوان خبرگزاری رسمی نظام، سیاست‌های رسمی نظام را دنبال می کنیم درایرنا هدف، تقویت اقدامات دولت است و در این خصوص انتخابات یک نقطه عطف است.

هاشمی با بیان اینکه چند روز آخر منتهی به انتخابات حساس، مهم و اثرگذار است، ادامه داد: درصد بالایی از جمعیت واجد شرایط رای دادن در همین چند روز آخر درباره اصل حضور و نحوه حضور تصمیم می‌گیرند.البته بسیاری از مردم هنوز تصمیم نگرفتند به چه کسی رای بدهند و هنوز برای رفع ابهام و معرفی نامزدها و ترغیب مردم برای رفتن پای صندوق های رای فرصت هست.

وی با ارزیابی انتخابات به عنوان یک پدیده ارزشمند و همه جانبه، تصریح کرد: انتخابات دوم اسفند نخستین انتخابات دهه پنجم انقلاب است که نقش قابل توجهی در کشور دارد. حق مشارکت یعنی اینکه مردم در جامعه می‌توانند از این حق استفاده کنند و در نتیجه آن شاهد مجلسی کارآمدتر،‌ اثرگذارتر و با مقبولیت بیشتر در جامعه باشیم.

وی درباره نقش خبرگزاری جمهوری اسلامی و ظرفیت‌های این رسانه اظهار داشت: بسیاری از رسانه‌های جهانی از طریق ایرنا، ‌مسائل ایران را پیگیری می‌کنند و ما تعهد داریم به شکل واقعی و کارآمد مطالب را عرضه و منتشر کنیم.
در این نشست همچنین پدرام الوندی معاون خبر ایرنا گزارشی از اقدامات بخشهای مختلف سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ارائه کرد و گفت: در راستای جلب مشارکت شهروندان، شبکه‌های اجتماعی، سایت‌های استانی، گمانه‌زنی و جریان‌سازی برای نتایج آرا اجرا می‌شود.
وی با بیان اینکه باید وزنه سنگین اطلاع رسانی در زمینه انتخابات باشیم، ادامه داد: به همین منظور بر موضوعات مشارکت، سلامت و امنیت انتخابات تمرکز کرده و همه تلاش را برای پوشش مطلوب اخبار انتخابات به کار می گیریم.

کلید واژه
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
  نظرات بینندگان  
  نظر شما  
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
پربحث ترین اخبار
Page Generated in 0/0246 sec