شناسه خبر: 146995 منتشر شده در مورخ: 1398/11/27 ساعت: 08:15 گروه: حوزه رسانه
مدیرعامل ایرنا:

دامنه جنگ رسانه‌ای تمامی مرزها را با چالش جدی مواجه کرده است

دامنه جنگ رسانه‌ای تمامی مرزها را با چالش جدی مواجه کرده است
مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا)، گفت: در روزگاری به سر می‌بریم که در جنگ تمام عیار رسانه‌ای گرفتار هستیم و این جنگ رسانه‌ای منحصر به بیرون مرزها نیست چه بسا در درون مرزها هم با چالش‌های جدی مواجه هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار سیدضیا هاشمی عصر شنبه در مراسم افتتاح استودیو روزنامه ایران و جشنواره انتخاب آثار برتر موسسه مطبوعاتی ایران، با تبریک به مناسبت  میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت روز زن و مادر، اظهار داشت: حضرت فاطمه زهرا (س) که خود به نوعی نقش رسانه‌ای در زمان حیات و پس از وفات پیامبر اکرم (ص) را داشت که با کلامش و خطبه‌های ماندگارش و با مظلومیتش و گاهی با اشک و آهی که داشت پیام اسلام ناب را منتقل کرد و پس از وفاتش هم با غربت و مظلومیتش و همه اینها برای ما آموزنده است.

در جنگ تمام عیار رسانه‌ای گرفتار هستیم

هاشمی خاطرنشان کرد: ما در روزگاری به سر می‌بریم که پیام‌ها و حرف‌های زیادی داریم که گفتن آن سخت است در شرایطی که در یک نبرد رسانه‌ای یک جنگ تمام عیار رسانه‌ای گرفتار هستیم و این جنگ رسانه‌ای منحصر به بیرون مرزها نیست چه بسا در درون مرزها هم با چالش‌های جدی مواجه هستیم که کار رسانه یعنی رساندن پیام واقعیت‌ها به مخاطبین را به سخت می‌کند.

مدیرعامل ایرنا تصریح کرد: البته پیچیدگی جامعه و شرایط مدرن و غنای رسانه‌ای در جامعه امروز ایجاب می‌کند که کار رسانه با پیچیدگی‌ها و چالش‌ها مضاعفی برخوردار باشد.

قدردانی مدیرعامل ایرنا از معاون اول رئیس جمهوری

هاشمی در ادامه با قدردانی از حضور معاون اول رئیس جمهوری در این مراسم ، گفت: حضور جنابعالی همواره برای ما مغتنم بوده و هست چرا که جنابعالی از دولتمردان برجسته کشور هستید و همواره نسبت به رسانه و اصحاب رسانه حسن‌نظر و توجه دارید و متقابلاً اصحاب رسانه هم به جنابعالی توجه ویژه‌ای دارند.

مدیرعامل ایرنا افزود: توجه ویژه جنابعالی به عنوان سیاستمدار و مدیر ارشدی که همواره دغدغه سرمایه اجتماعی، اعتماد اجتماعی، پیوند دولت و ملت را دارید برای ما آموزنده بوده و این آرمان بدون کارآمدی اصحاب رسانه و برخورداری از رسانه‌های کارآمد، حتماً نمی‌تواند به ثمر برسد. بنابراین از طرف همکارانم در حوزه رسانه از نگاه و نوع برخورد جنابعالی قدردانی کرده و حضور شما را در این روز مبارک و در این محفل صمیمی گرامی می‌دارم.

کم‌لطفی‌ها نسبت به انتقال خدمات دولتمردان

وی اضافه کرد: ما امروز شاهد هستیم که خدمات و زحماتی که دولتمردان، جنابعالی و همکاران‌تان به حق متحمل می‌شوید به سختی منتقل می‌شود چرا که کم‌لطفی‌ها و بی‌مهری‌ها، رساندن این پیام را سخت کرده است. البته بخشی از این مسئولیت سخت و سنگین به عهده همکارانی است که در این جمع حاضر هستند، همکارانی که امروز بیست و پنجمین سالگرد کارشان و آغاز بیست و ششمین سال فعالیتشان را در میلاد مبارک جشن با حضور جنابعالی می‌گیرند.

وی یادآور شد: مطمئناً این رسالت، رسالت و مسئولیت بزرگ و کار سختی است ولی من شک نداشته و باور راسخ دارم که تلاش‌های جنابعالی و این دولت و دولت تدبیر و امید به تسهیل آن کمک کرده است.

تقدیر بجای توبیخ دولت تدبیر و امید از نقادان نسبت به دولت

مدیرعامل ایرنا اظهار داشت: ما به تعبیر جنابعالی به یاد می‌آوریم روزهایی که اصحاب رسانه به دلیل نقد دولتمردان با توبیخ‌های سنگینی مواجه می‌شود و بعدها نیز به یاد می‌آوریم روزهایی را که رسانه‌ها در نقد بزرگانی همچون جنابعالی و سایر بزرگان دولت دشواری زیادی نداشتند و نقد رسانه‌ها نسبت به دولتمردان باعث نشده است که آنها به لکنت زبان بیفتند و این خواسته‌ای بوده که جنابعالی، دولت و رییس جمهوری رسما داشته‌اید که بسیار قابل تقدیر است.

نقد هدیه‌ای که به دولتمردان ارائه می‌شود

هاشمی ادامه داد: حتما مطالبه اصحاب رسانه نیز همین است که نقد دولتمردان و نقد بزرگان کشور با سهولت انجام شود چرا که نقد هدیه‌ای است که به دولتمردان ارائه می‌شود.

وی بیان کرد: ما در رسانه ایران و حتی ایرنا مواجه هستیم که حتی رسانه‌هایی که منتسب به دولت هستند برای نقد دولتمردان!؟ خیلی زیادی ندارند. جنابعالی همواره پیشگام بوده‌اید و من در این جمع شهادت می‌دهم که اگر همکاران ما نقدی هم به جنابعالی داشته‌اند با روی گشاده مواجه شدند.

مدیرعامل ایرنا گفت: اگرچه طبیعتاً برخی از دولتمردان و برخی از مسئولان کشور در گروه‌های مختلف، ممکن است نسبت به این موضوع تحمل کمی داشته باشند اما الگوی رفتاری جنابعالی در تعامل با رسانه حقیقتاً قابل تقدیر است.

حضور معاون رئیس جمهوری منشا توفیقات و نقطه عطف

هاشمی ابراز امیدواری کرد که حضور معاون اول رئیس جمهوری در این زمان و روز مبارک و در این محفل صمیمی، منشا توفیقات و نقطه عطف و همچنین پیام و رهنمودهای جنابعالی برای ما ارزشمند باشد.

وی تصریح کرد: ما هم به عنوان همکاران موسسه ایران، روزنامه‌های ایران، برادران و خواهران ما که صمیمانه، مشفقانه و مخلصانه در اینجا تلاش می‌کنند و علیرغم قلت، خدماتی که به آنها عرضه می‌شود با کثرت زحمات همراه هستند و انصافاً این تلاش، تلاش قابل تقدیری است که جنابعالی شاهد هستید.

مدیرعامل ایرنا ادامه داد: اگر نگوییم روزانه، حداقل ماهانه شاهد دستاوردهای جدیدی در مجموعه ایران روزنامه ایران موسسه ایران آن هستیم و با دست مبارک جنابعالی استودیو ایران افتتاح شد که  از این به بعد مجموعه رسانه ای ایران در حوزه چند رسانه ای هم فعالیت خودش را توسعه خواهد داد.

هاشمی افزود: مجددا قدردانی و سپاسگزاری می کنم امیدوار هستند به برکت این ایام دهه فجر و میلاد مسعود فاطمه زهرا سلام‌الله و در این ایام که در آستانه سال نو هستیم و قبل از آن در آستانه یک روز تاریخی یعنی انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار داریم تلاش همکاران ما قرین توفیق و موفقیت باشد و بتواند به دولتمردان ما و دولت و نظام ما و به کشور ما ایران می‌تواند کمک کند.

آغاز بکار استودیوی «ایران»

پیش از این مراسم استودیوی «ایران» در آغاز بیست و ششمین سالروز روزنامه ایران و ربع قرن فعالیت موسسه فرهنگ و مطبوعاتی ایران به منظور فعالیت جدی و موثر در حوزه چندرسانه‌ای و برنامه‌سازی تلویزیونی امروز فعالیت خود را با حضور معاون اول رییس جمهوری آغاز کرد.

استودیوی چند رسانه‌ای ایران با هدف بهره‌مندی از ظرفیت‌های تکنولوژی جدید ایجاد شده در سال‌های اخیر و گسترش فعالیت‌ها و ماموریت‌های اصلی موسسه یعنی فعالیت رسانه‌ای در عصر جدید راه اندازی شده است.
امروز و در آغاز بیست و پنجمین سالروز روزنامه ایران جشنواره برگزیدگان آثار برتر روزنامه ایران از ۴۰ تن از خبرنگاران، گزارشگران، طراحان و عکاسان برتر روزنامه ایران تقدیر و تندیس ویژه، لوح تقدیر و جوایز نقدی اهدا می‌شود.
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه، مهدی شفیعی مدیرعامل موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران و جمعی از مدیران و مسئولان خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) و موسسه مطبوعاتی ایران نیز در این مراسم حضور داشتند.

انتهای پیام/

کلید واژه
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
  نظرات بینندگان  
  نظر شما  
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
پربحث ترین اخبار
Page Generated in 0/0254 sec