شناسه خبر: 136826 منتشر شده در مورخ: 1398/10/01 ساعت: 10:00 گروه: آموزش خبرنگاری
دکتر کربلایی؛

سردار! نامت بلند و نگاهت مستدام

سردار! نامت بلند و نگاهت مستدام
شهدا، برگزیدگانی هستند که بهشت برین ماوای آن‌هاست. شهدا انسان‌هایی آسمانی هستند که بنا به تهذیب نفس و جهاد اکبر و سپس جهاد اصغر به مقام قرب الهی نائل آمدند و عطر بهشت رستگاری، شوق بال گشودن را به دل‌هایشان مزین کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار، دکتر حسن کربلایی؛ شهدا، برگزیدگانی هستند که بهشت برین ماوای آن‌هاست. شهدا انسان‌هایی آسمانی هستند که بنا به تهذیب نفس و جهاد اکبر و سپس جهاد اصغر به مقام قرب الهی نائل آمدند و عطر بهشت رستگاری، شوق بال گشودن را به دل‌هایشان مزین کرد.

شهدا آیات و گواهانی از مهر و تحقق وعده‌های صادق الهی‌اند و به تعبیر 
علی زمانمان، «ستارگانی هستند که با آنان می‌توان راه را پیدا کرد»!
اما آیا تنها شهدا هستند که رخصت و مقام قرب الهی یافته‌اند؟ آیا تنها آن گروهی از انسان‌های راستین و مومن‌اند که با ریختن خونشان در راه نورانی خداوند، ارج و کسوت نامی شهادت می‌یابند؟ تو هم می‌دانی که نه، چنین نیست...! چه بسیار بوده‌اند و هستند انسان‌های نابی که در پی ایمان و اخلاص و پاکبازی خود، در کسوت شهید زنده نمایان شده و می‌شوند.
با شنیدن نام بزرگشان در عین گمنامی و با رویت روی مبارکشان در عین سادگی و نورِ نور، با کلام روشن‌شان در عین بی‌پیرایگی و صراحت ناب، آسمانی از عشق و معرفت و دریایی زلال از مهر و ارتفاع و پرندگی را تجربه می‌کنی و مستغرق وجود ناب غیرزمینی‌شان و مسحور چشمه خلوص و وسعت روح‌شان می‌شوی.
معجزه انقلاب اسلامی  و سحر عصای موسایی امام آسمانی‌مان حضرت روح‌الله (ره) بود که شهدای زنده در عصر و زمان ما در قاب نگاه و احساس چون من و تو، آشکار شدند. اینان چه کسانی‌اند؟ از کدام اُفق زمان مجال عرض اندام یافتند؟
نیک که بنگری همگی انسان‌های ساده و بی‌تکلفی هستند که از شراب طهور ایمان و قله یقین برآمده‌اند. عاشقانی که حیات و مماتشان را در حدود مسلمانی‌شان معنا کرده‌اند. عمری برای خداوند نفس کشیده‌اند و به تماشا نشسته‌اند و گوش سپرده و زبان برآورده و زبان بر کشیده‌اند و قدم زده‌اند و قدم ساخته‌اند و به دوستی با دوستان خدا و به دشمنی با خصم خدا برخاسته‌اند. در محراب و سجاده، خوشبختی را جسته‌اند و سنگر و مسجد را به سمت‌ها و افتخارات دون دنیوی و بلای اشتهار و ثروت، ترجیح داده‌اند.
حاج علی فضلی سردار سرفراز سپاه اسلام از عداد چنین انسان‌ها و چنین شهدای زنده‌ای است؛ یک بسیجی دلداده که راه و رسم عاشقی را از منبر امام خمینی (ره)، آن عارف نامی آموخت و به دل و جان مومنانه با خداوند به معامله آمد. 
هر جا باید حاضر می‌شد حاضر بود و هرگاه که باید کلامی گوید بی‌عافیت‌طلبی و به دور از مصلحت‌اندیشی‌های رایج و منفور، زبان از نیام برمی‌کشید. 
شجاعتش در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل مثال‌زدنی و خضوعش دوست‌داشتنی و صلابتش درخشان بود.
حاج علی مامور خدا بود و هست و تا هر لحظه که در این «دنیای بی‌بنیاد» نفس برمی‌آورد من و تو را به عاشقی و راستی و به خلوص و اوج و رستگاری فرامی‌خواند.
برادران ایمانی و خواهران دینی بیایید تا دست به دعا برداریم و از خدای مهربان بخواهیم تا به حق بیمار کربلا حضرت سیدالساجدین (ع)
هر چه زودتر لباس عافیت بر تن این سردار بسیجی و عاشق آل‌الله (ع)
بپوشاند. آمین یا رب‌العالمین

کلید واژه
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
  نظرات بینندگان  
  نظر شما  
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
پربیننده ترین اخبار
پربحث ترین اخبار
Page Generated in 0/0161 sec