شناسه خبر: 136792 منتشر شده در مورخ: 1398/09/24 ساعت: 09:23 گروه: سواد رسانه‌ای
دبیر شورای علمی همایش ملی سواد رسانه‌ای:

برگزاری همایش ملی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی به دانشگاه‌ها واگذار می‌شود

برگزاری همایش ملی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی به دانشگاه‌ها واگذار می‌شود
دبیر شورای علمی سومین همایش ملی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی بر لزوم توجه به مسائل و مشکلات خانواده‌ها، جوانان و مسائل عینی مرتبط با سواد رسانه‌‌ای در این همایش تأکید کرد و گفت: واگذاری امور علمی و مطالعاتی همچون همایش ملی سواد رسانه‌ای به دانشگاه‌ها ضرورت دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار عبدالکریم خیامی درباره برگزاری سومین همایش ملی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی اظهار کرد: طی جلسه‌ای با حضور مسئولان برگزاری همایش ملی سواد رسانه‌ای بر واگذاری برگزاری این همایش به دانشگاه‌ها و پژوهشکده‌ها تاکید شد که امسال سومین سال برگزاری آن برعهده دانشگاه امام صادق(ع) است.

وی با بیان اینکه حکمرانی نوین محور مفهومی همایش ملی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی است، گفت: موضوعاتی مثل مردمی‌سازی سواد رسانه‌ای، کارگزاران و سواد رسانه‌، بومی‌سازی ادبیات نظری سواد رسانه‌ای از محورهای اصلی همایش است.

دبیر شورای علمی همایش افزود: نقش خانواده‌ها در ترویج و نهادینه‌سازی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی، نقش نظام آموزشی رسمی و عملکرد آن، بایسته‌های حکمرانی کارگزاران، نقد و ارزیابی عملکرد رسانه‌ای مدیران دستگاه‌ها، راهکارهای روزآمد سازی و ارتقای دانش رسانه‌ها، مطالعات تطبیقی فلسفه سواد رسانه‌ای و موضوعاتی مشابه، زیر بخش‌های هر کدام از محورهای اصلی همایش است.

خیامی با بیان اینکه در این جلسه پیشنهاد شد که فراخوان همایش بین‌المللی  و یک روزی در تقویم به نام سواد رسانه‌ای‌ نام‌گذاری شود، ادامه داد: همچنین پیشنهاد شد که کلینیک سواد رسانه‌ای که به صورت شبانه‌روزی پاسخگوی نیازهای مردم باشد ایجاد شود.

انتهای پیام/

کلید واژه
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
  نظرات بینندگان  
  نظر شما  
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
پربیننده ترین اخبار
پربحث ترین اخبار
Page Generated in 0/0181 sec