شناسه خبر: 136655 منتشر شده در مورخ: 1398/05/01 ساعت: 20:06 گروه: مسائل صنفی خبرنگاران
مشکلات کاغذ ادامه دارد

روزنامه جمهوری اسلامی: ما هم کوچک شدیم!

روزنامه جمهوری اسلامی: ما هم کوچک شدیم!
روزنامه جمهوری اسلامی ایران که به دلیل مشکلات گرانی کاغذ که از امروز در قطع کوچک چاپ می شود، در بیانیه به این موضوع پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار، روزنامه جمهوری اسلامی ایران که از امروز با قطع کوچک منتشر می شود، در مقاله ای به قلم مسیح مهاجری به این موضوع پرداخت و علت این «تصمیم اجباری» را گرانی کاغذ عنوان کرد.

در متن این بیانیه آمده است:روزنامه جمهوری اسلامی، از امروز در قطع کوچک منتشر می‌شود. این، یک تصمیم اجباری است که به‌خاطر ‏گرانی کاغذ و با هدف صرفه‌جوئی در هزینه‌ها گرفته شده و شرایط نامناسب اقتصادی کشور ما را به این ‏تصمیم رسانده است‎.

مایل نیستیم شرایط نامناسب اقتصادی کشور را فقط به تحریم‌ها نسبت بدهیم، زیرا قاطعانه معتقدیم اگر ‏سازوکار نظارتی دقیقی در کشور وجود داشته باشد، حتی در شرایط تحریم هم می‌توان کشور را بدون چنین ‏مشکلاتی اداره کرد. مشکل کاغذ، فیلم، زینک، مرکب و سایر هزینه‌های انتشار روزنامه، از عوارض فسادی ‏است که در لایه‌های مختلف مدیریتی کشور جا خوش کرده و دست واسطه‌ها را برای سوءاستفاده‌های کلان ‏باز گذاشته است. این فساد، در تمام بخش‌ها قابل مشاهده است و مافیای واردات کاغذ و سایر اقلام چاپ یکی ‏از آنهاست. متاسفانه تولید داخلی کاغذ نیز در پیچ و خم بی‌عملی‌ها تعطیل شده است‎.

به نظر می‌رسد عقب‌نشینی اجباری ما مطبوعاتی‌ها در برابر این «مافیا» منحصر به یک مرحله نیست. در این ‏مرحله ما ناچار شده‌ایم قطع روزنامه را کوچک کنیم، کاری که ما را وادار کرد احساس کنیم وضعیت نامناسب ‏اقتصادی، ما را هم کوچک کرده است. خدا کند شرایط به‌گونه‌ای رقم بخورد که مجبور نشویم تن به ‏تحمیل‌های مراحل بعدی نیز بدهیم که انتهای آن تعطیلی روزنامه است. روزنامه جمهوری اسلامی به‌دلیل ‏اینکه غیردولتی است و به درآمد آگهی‌هایی که چاپ می‌کند متکی است، در مقطع کنونی که هجوم افزایش ‏قیمت‌های اقلام چاپ و سایر هزینه‌ها مجالی برای نفس کشیدن باقی نگذاشته، سخت نیازمند همراهی و ‏همدلی خوانندگان وفادار خود می‌باشد. تا آنجا که در توان داریم با راهکارهایی از قبیل صرفه‌جوئی‌های ویژه ‏اقتصاد مقاومتی، برای ادامه انتشار این روزنامه تلاش می‌کنیم. خدا کند مدیریت کشور بتواند با نظارت قاطعانه ‏بر امور و توجه لازم به بخش فرهنگ، ما مطبوعاتی‌ها و اصحاب فرهنگ را از خطرهای در کمین نشسته، ‏برهاند‎.‎

کلید واژه
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
  نظرات بینندگان  
  نظر شما  
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
پربیننده ترین اخبار
پربحث ترین اخبار
Page Generated in 0/0155 sec