شناسه خبر: 136654 منتشر شده در مورخ: 1398/05/01 ساعت: 12:59 گروه: حوزه رسانه

رسانه‌ها موج جوان گرایی را تقویت کنند

رسانه‌ها موج جوان گرایی را تقویت کنند
رسانه ها وظیفه خطیری بر عهده دارند و شایسته است مسئله جوان گرایی و استفاده از نیروهای متخصص و متعهد جوان را در صدر جدول مطالبات و پیگیری ها ی خود قرار دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار، محمد اسماعیل دهقی در یادداشتی نوشت: با گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی،‌هم اکنون هزاران نفر از این مدیران که هم متخصص هستند و هم متعهد پرورش یافتند .

بخشی از این مدیران انقلابی جذب نظام مدیریتی کشور شدند و هر کدام منشا برکات و خیرات فراوان شده و به جرات می‌توان گفت همه توفیقات ما در سال های اخیر در حوزه های متنوع اقتصادی ، فرهنگی و سیاسی محصول تلاش های بی وقفه همین عزیزان است ولی تلخی ماجرا این است که بخش قابل توجهی از نیروی نخبه، توانمند و ولایتمدار انقلاب مورد بی‌‌توجهی قرار گرفته‌اند. انگار دستهایی در کار است که این مدیران دلسوز و انقلابی در کنج عزلت باقی بمانند و جامعه اسلامی از خدمات آن‌ها محروم باشد.

به نظر می‌رسد که وقت جایگزینی عناصر پاک انقلابی با نیروهای خسته و از پا افتاده فرا رسیده است و این اتفاق مبارک در گرو یک مطالبه جدی و فرا گیر در کشور است .

رهبر فرزانه انقلاب در سال‌های اخیر با انتصاب برخی از نیروهای جوان و تاکیید مکرر بر جوان گرایی این حرکت ضروری و شایسته را بارها وبارها در سخنرانی های خود متذکر شده اند ولی هنوز آنطور که باید وشاید این اتفاق مهم عملیاتی نشده است و کشور روزانه متحمل خسارت های سنگینی از ناحیه به کار گیری مدیران ضعیف ,فرسوده و کم بازده می‌شود .

برخی از مدیران حال حاضر با وجود محاسن بسیار شجاعت کافی در مواجه مقتدرانه با مسائل کشور , خرد و دانایی لازم در مدیریت منابع موجود را ندارند و موجب اتلاف و هدر رفتن انرژی و منابع کشور می‌شوند.برخی از مدیران با وجود محاسن بسیار هنوز اصول علمی مدیریت و چگونگی استفاده از منابع انسانی را نمی‌دانند .مدیرانی نیز با وجود محاسن بسیار متاسفانه گرفتار دنیاطلبی و اشرافیت  شده و سر از باستی هیلز لواسان در آورده اند.مدیرانی که از مردم فاصله گرفته اند و هر روز عکس های فرزندانشان در فضای مجازی موجب سرخوردگی و دشمن شادی ما می‌شود.

تلخ است ولی باید گفت خداوند با هیچ قوم وملتی پیمان نبسته است که اگر از فرمان او سرپیچی کنند و از مسیر مستقیم خارج شوند تا ابد از انها پشتیبانی کند و بر قله عزت و پیروزی باقی بمانند .

باید پذیرفت که در شرایط سخت و طاقت فرسایی در عرصه های فرهنگی و اقتصادی قرار داریم و با مشکلاتی دست به گریبانیم که جز به سرپنجه مدیران انقلابی, خردمند و شجاع باز نمی‌شود. از طرفی نیز عزت و غرور کشور در گرو استفاده حداکثری از همین ظرفیت نیروی جوان و انقلابی است.خلاصه این که فصل شیرین جایگزینی آغاز شده است و  باید مدیران جوان , انقلابی , جسور و تحصیل کرده جایگزین مدیرانی شوند که تاریخ مصرفشان خیلی وقت است که گذشته و همچنان اصرار بر ماندن دارند و از روابط خود برای ماندن کمال استفاده را می‌کنند .

در این بین رسانه ها وظیفه خطیری بر عهده دارند و شایسته است مسئله جوان گرایی و استفاده از نیروهای متخصص و متعهد جوان را  در صدر جدول مطالبات و پیگیری ها ی خود قرار دهند و خسارت های ناشی از بی توجهی به این مهم را در قالب آمار و ارقام و گذارشات مختلف به صورت پی در پی متذکر شوند .

کلید واژه
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
  نظرات بینندگان  
  نظر شما  
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
پربحث ترین اخبار
Page Generated in 0/0172 sec