شناسه خبر: 136629 منتشر شده در مورخ: 1398/04/03 ساعت: 18:57 گروه: مسائل صنفی خبرنگاران
مدیر کمیته رفاهی انجمن عکاسان ایران خبر داد

بیمه ۳۷۰ عکاس خبری طی ۳ سال اخیر

بیمه ۳۷۰ عکاس خبری طی ۳ سال اخیر
مدیر کمیته رفاهی انجمن عکاسان ایران ضمن تأکید بر ایجاد زمینه‌های حمایتی برای جامعه عکاسی گفت: طی سه سال گذشته ۳۷۰ عکاس از سوی انجمن برای بیمه به صندوق اعتباری هنر معرفی شده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار، حسن غفاری، عضو هیأت مدیره انجمن عکاسان ایران گفت: نگاه هیأت مدیره انجمن عکاسان ایران به جامعه عکاسی است، نه فقط اعضای انجمن و انجمن عکاسان ایران مربوط به هیچ گرایش یا نگاه خاصی محدود نیست بلکه دربرگیرنده همه ژانرهای عکاسی است و همه فعالان و فعالیت های مربوط به عکاسی مانند عکاسان، ناشران، استادان و مدرسان، پژوهشگران و ... را در نظر دارد.

غفاری با تاکید بر نگاه فراگیر انجمن به جامعه عکاسی افزود: رویکرد انجمن به جامعه عکاسی هم‌نشینی و همراهی است. البته ضرورت دارد که اطلاع رسانی درباره فعالیت ها و برنامه های انجمن تقویت شود، چون فعالیت های متعددی در حوزه های مختلف در انجمن انجام شده است و ضرورت دارد جامعه عکاسی از آنها اطلاع داشته باشد.

مدیر کمیته رفاهی انجمن درباره وظایف و فعالیت‌های این کمیته انجمن افزود: پس از برگزاری جلسات متعدد در هیأت مدیره انجمن کمیته‌های متعددی تشکیل شد که یکی از آنها کمیته رفاهی است که به منظور ایجاد زمینه های حمایت مادی و معنوی اعضای انجمن در جامعه شکل گرفت. کمیته رفاهی انجمن عکاسان ایران برای مسایل صنفی، رفاهی و تفریحی اعضای انجمن و عکاسان تلاش می‌کند. همچنین سعی می‌کند از برخی پروژه‌های ملی عکاسی که می‌تواند حرکتی موثر و روشن برای تاریخ و فرهنگ ما باشد، حمایت کند.

وی افزود: ساماندهی بیمه درمانی و بیمه تکمیلی اعضا از فعالیت‌های کمیته رفاهی انجمن است. عکاسان برای اینکه از خدمات بیمه عمومی و درمانی و بیمه تکمیلی استفاده کنند باید عضو صندوق اعتباری هنر شوند و صندوق درگاهی است که همه هنرمندان به آن مربوط می‌شوند. قبلا مثلا عکاسان انجمن عکاسان سینمای ایران از طریق خانه سینما و اعضای انجمن صنفی عکاسان مطبوعات ایران از طریق معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای عضویت در صندوق و استفاده از خدمات بیمه اقدام می‌کردند اما جلساتی با مدیران صندوق برگزار شد تا انجمن عکاسان ایران به عنوان تشکلی که جامعه عکاسی را می‌شناسد، ورودی درگاهی را برای عکاسان به صندوق داشته باشد و عکاسان بعد از عضویت، از برخی خدمات عمومی که در دولت تعریف می‌شود، استفاده کنند و این شرایط برای انجمن عای عکاسی تخصصی که ثبت شده اند نیز فراهم شده است.

از سال ۱۳۹۴ تاکنون ۳۷۰ عکاس از سوی انجمن برای بیمه به صندوق اعتباری هنر معرفی شده‌اند. همچنین در مواردی برای عکاسان پیشکسوت که فاقد بیمه هستند تلاش کردیم و خدماتی را دریافت کردیم. بررسی و معرفی عکاسان برای فعالیت های ایرانشناسی و نمایشگاه عکس به رایزنی فرهنگی سفارتخانه ها، بررسی و تعیین نحوه حمایت اجرای پروژهای ملی عکاسی، بررسی و تعیین نحوه بر گزاری برنامه های محتلف برای عکاسان از جمله برنامه ها و فعالیت های کمیته ر فاهی انجمن است. 

غفاری گفت: برای دریافت درجه هنری عکاسان پیشکسوت با معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شورای ارزشیابی هنرمندان تعامل می‌کنیم و تلاش داریم عکاسان پیشکسوت از خدمات موسسه هنرمندان پیشکسوت برخوردار شوند.

غفاری در پایان گفت: انجمن عکاسان ایران برای ایجاد زمینه‌های حمایت‌های مادی و معنوی از جامعه عکاسی تلاش کرده است اما با توجه به نیازها و مسایل و مشکلات همه اهداف مورد نظر برای جامعه عکاسی محقق نشده است. انجمن عکاسان ایران بودجه ندارد و با توجه به شرایط جامعه و مسایل اقتصادی که موجب شده است خدمات دولتی نیز کمرنگ شود، انجمن نیز با دشورای‌هایی مواجه است. 

کلید واژه
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
  نظرات بینندگان  
  نظر شما  
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
پربیننده ترین اخبار
پربحث ترین اخبار
Page Generated in 0/0265 sec