شناسه خبر: 126617 منتشر شده در مورخ: 1398/02/15 ساعت: 09:27 گروه: مسائل صنفی خبرنگاران
معاون درمان تامین اجتماعی:

برای درمان مشکل بودجه نداریم/ نقدینگی کم است

برای درمان مشکل بودجه نداریم/ نقدینگی کم است
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد بیمه شدگان به دلیل مشکلات اقتصادی به بخش درمان مستقیم مراجعه می کنند، گفت: این امر باعث می شود خدمات پاسخگوی تعداد زیاد آنها نباشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار، مهدی درخشان در پاسخ به این سوال که آیا بودجه بخش درمان سازمان تأمین اجتماعی پاسخگوی ارائه خدمات به بیمه شدگان گفت: در بخش درمان مشکل بودجه‌ای نداریم بلکه مشکل ما نقدینگی است.

وی گفت: بخشی از بودجه وابسته به حق بیمه است و بخشی از حق بیمه را دولت باید بپردازد که آن هم پرداخت نمی‌شود و گاهی نقایصی که پیش می‌آید و مطالبات مراکز طرف قرار داد به تعویق می‌افتد برای این است که نقدینگی که هر ماه باید به دست ما برسد کفاف مستمری‌ها را بیشتر نمی‌دهد و به بخش‌های دیگر نمی‌رسد.

معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی در مورد اینکه خدمات درمانی تأمین اجتماعی نسبت به گذشته کم شده است یا خیر؟ تاکید کرد: این چند ساله خدمات زیاد هم شده است به طوری که طی ۴ سال گذشته به اندازه ۱۵ سال گذشته تجهیزات پزشکی، تعداد تخت‌ها، اتاق عمل و… افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: مشکلاتی که امروز وجود دارد به دلیل تنگناها و مشکلات اقتصادی مردم است چرا که باعث شده ۹۰ درصد بیمه شدگان تمایل به استفاده از درمان مستقیم را داشته باشند در حالی که طبق قانون باید یک سوم به بخش مستقیم مراجعه کنند و دو سوم نیز خرید خدمات داشته باشیم.

درخشان با اشاره به اینکه ایران تنها کشوری است درمان مستقیم دارد، گفت: در هیچ کشوری درمان مستقیم وجود ندارد و فقط خرید خدمت انجام می‌دهد اما در ایران علاوه بر خرید خدمت، ارائه خدمات درمانی در بخش درمان مستقیم نیز انجام می‌شود و همه بیمه شدگان تأمین اجتماعی به این مراکز درمانی مراجعه می‌کنند به همین دلیل خدمات پاسخگوی تعداد زیاد آنها نیست.

 

کلید واژه
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
  نظرات بینندگان  
  نظر شما  
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
پربیننده ترین اخبار
پربحث ترین اخبار
Page Generated in 0/0255 sec