شناسه خبر: 126569 منتشر شده در مورخ: 1397/11/02 ساعت: 09:11 گروه: مسائل صنفی خبرنگاران
نوری:

پرونده طرح تحقیق و تفحص درباره عملکرد سازمان محیط زیست باز است

پرونده طرح تحقیق و تفحص درباره عملکرد سازمان محیط زیست باز است
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه پرونده تحقیق و تفحص از سازمان حفاظت محیط‌زیست باز است گفت: مخالفت کمیسیون تخصصی با طرح تحقیق و تفحص به معنای بسته شدن پرونده طرح نیست. نتیجه نهایی در صحن رقم می‌خورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار، هرچند طرح تحقیق و تفحص درباره عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست که یازدهم آذر با 19 امضا تقدیم هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی شده بود، با مخالفت کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مواجه شد اما پرونده این طرح که بسیاری از فعالان محیط زیست را امیدوار کرده هنوز باز است.

سید راضی نوری، عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در این باره گفت: متاسفانه طرح تحقیق و تفحص درباره عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست به دلایلی در کمیسیون کشاورزی رای نیاورد و مورد مخالفت قرار گرفت با این حال، پرنده این طرح همچنان باز است و در صحن مطرح خواهد شد.

وی افزود: هرچند برخی از نمایندگان در جلسه کمیسیون کشاورزی، از مخالفت کمیسیون با این طرح ناراضی بودند اما مخالفت کمیسیون تخصصی با طرح تحقیق و تفحص به معنای بسته شدن پرونده طرح نیست. نتیجه نهایی در صحن رقم می‌خورد. بنابراین، امضاکنندگان این طرح باید رایزنی کنند و مدارک و مستنداتی متقن در صحن ارائه کنند تا بتوانند آرای نمایندگان را به دست آورند.

نماینده مردم شوش با اشاره به محورهای طرح تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست گفت: محیط زیست، امروز یکی از مهم‌ترین مقوله‌های مطرح در کشور است و طرح تحقیق و تفحص درباره عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست می‌تواند بستری برای بهبود عملکرد این سازمان فراهم آورد. امیدواریم طرح مذکور که شامل محورهای اساسی و کلی است در صحن رای بیاورد.

راضی با اشاره به اینکه غیر از محورهای مشمول در طرح مذکور محورها و موضوعات بسیار مهم دیگری هم نیازمند پیگیری هستند گفت: یکی از مواردی که باید مدنظر قرار گیرد، موضوع شکارفروشی‌های اخیر سازمان حفاظت محیط زیست است که به انتقادات قابل تامل بسیاری منجر شده. در شرایط کنونی محیط زیست کشور، با شکارفروشی، به ویژه به اتباع خارجی مخالف هستیم چرا که ورود شکارچیان مسلح خارجی به کشور علاوه بر آنکه به لحاظ محیط زیستی، شرعی و اجتماعی غیرقابل توجیه است، تهدیدی جدی را متوجه امنیت ملی کشور می‌کند و در جایی که در کشورمان ظرفیت‌های قابل توجهی برای گردشگری وجود دارد، وارد کردن شکارچیان خارجی ساده‌انگارانه و غیرمنطقی است. شکارچیانی که ممکن است در پوشش شکار، اهداف دیگری را دنبال کنند و امنیت ملی کشور را به خطر بیندازند؛ چه آنکه می‌دانیم برخی از افراد در پوشش فعال محیط زیست، علیه امنیت ملی اقداماتی انجام داده‌اند.

وی در پایان گفت: امیدوارم طرح تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست در صحن مجلس رای بیاورد و به فعالان حوزه محیط زیست و رسانه‌ها پیشنهاد می‌کنم در صورتی که مستندات و مدارکی برای اقناع مجلس در دست دارند در اختیار نمایندگان بگذارند.

 

انتهای پیام/

کلید واژه
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
  نظرات بینندگان  
  نظر شما  
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
پربیننده ترین اخبار
پربحث ترین اخبار
Page Generated in 0/0191 sec