شناسه خبر: 126238 منتشر شده در مورخ: 1397/08/30 ساعت: 12:28 گروه: سیاسی

رقابت ۱۸۸ فیلمساز از پنجم آذر در جشنواره فیلم مقاومت/ معرفی داوران فیلم‌های کوتاه مسابقه سینمای ملی

رقابت ۱۸۸ فیلمساز از پنجم آذر در جشنواره فیلم مقاومت/ معرفی داوران فیلم‌های کوتاه مسابقه سینمای ملی
از دوشنبه پنجم آذر ماه همزمان با آغاز پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت ۱۸۸ فیلمساز شامل ۱۶۴ فیلمساز داخلی و ۲۴ فیلمساز خارجی با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار، 188 فیلمساز از سینماگران داخلی و خارجی در مسیر جشنواره مقاومت از پنج قاره و از 23 کشور هفته آیندهدر تهران با یکدیگر رقابت می‌کنند.

 57 نفر از چهره‌های مطرح و شناخته شده سینِمای ایران و جهان کار داوری در بخش‌های مختلف جشنواره را بر عهده دارند.

در بخش بین‌الملل این دوره جشنواره در مجموع 906 فیلم از 94 کشور متقاضی حضور بودند که 24 فیلم از 23 کشور به بخش مسابقه راه پیدا کردند. 24 فیلم شامل: 9 فیلم سینمایی و 15 فیلم مستند از 23 کشور به مرحله مسابقه جشنواره راه پیدا کرده اند. به این ترتیب: سوریه 4 فیلم، روسیه 3 فیلم ، عراق 1 فیلم، بحرین یک فیلم، عربستان 1 فیلم، لبنان 3 فیلم ، فرانسه 2 فیلم، اسپانیا 1 فیلم ، هند 2 فیلم ، آمریکا 3 فیلم، اوروگوئه 1 فیلم ، کانادا 1 فیلم، ترکیه و بوسنی 1 فیلم و انگلیس و چین 1 فیلم.

همچنین؛ 164 فیلم از سینماگران داخلی در بخش‌های «سینمایی»، «کوتاه»، «مستند»، «جلوه گاه نور» و «روایت نو» به رقابت می‌پردازند.

سرهنگی، شاه حسینی، عسگرپور، مردادپور و نبوی داوران فیلم کوتاه

هیاتی متشکل از: مرتضی سرهنگی، انسیه شاه حسینی، محمدمهدی عسگرپور، احمد مرادپور و اکبر نبوی مسئولیت داوری و ارزشیابی فیلم‌های کوتاه بخش مسابقه ملی این رویداد سینمایی را بر عهده دارند.

بر پایه این خبر، این هیات قرار است برترین فیلم‌های کوتاه مسابقه ملی جشنواره را معرفی نمایند. در این بخش 35 عنوان فیلم کوتاه با یکدیگر رقابت می‌کنند.

انتهای پیام/

کلید واژه
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
  نظرات بینندگان  
  نظر شما  
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
پربیننده ترین اخبار
پربحث ترین اخبار
Page Generated in 8/3176 sec