شناسه خبر: 125837 منتشر شده در مورخ: 1397/05/22 ساعت: 09:37 گروه: اجتماعی

مدارس کشور میزبان ۷۰۰ نمایشگاه لوازم التحریر ایرانی/عرضه با قیمت مناسب به دانش‌آموزان

مدارس کشور میزبان ۷۰۰ نمایشگاه لوازم التحریر ایرانی/عرضه با قیمت مناسب به دانش‌آموزان
مشاور اقتصادی وزیر آموزش‌وپرورش گفت: ۷۰۰ نمایشگاه لوازم التحریر ایرانی در سطح مدارس کشور برگزار می‌شود و لوازم‌التحریر تولیدکنندگان ایرانی با کیفیت و قیمت مناسب به دانش‌آموزان عرضه می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار، منصور مجاوری اظهار کرد: با توجه به نامگذاری امسال و ضرورت حمایت از کالای ایرانی، دولت سیاست‌هایی را به بخش های مختلف ابلاغ کرد از جمله معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و در قالب جشنواره‌ای تحت عنوان ایران ساخت وزارتخانه‌های مختلف، موظف شدند از کالای ایرانی حمایت کنند.

وی افزود: وزیر آموزش و پرورش دستور حمایت از کالاهای ایرانی را ابلاغ کرده و در این رابطه دو کارگروه تشکیل شده است. نخست کارگروه فرهنگ سازی و حمایت از کالای ایرانی و دوم کارگروه اجرایی که برگزاری نمایشگاه‌های اقلام مورد نیاز آموزش و پرورش و دانش‌آموزان را بر عهده دارد. کارگروه فرهنگی توسط معاونت پرورشی، سازمان دانش‌آموزی و سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در بحث فرهنگسازی از طریق کتب درسی، نمادها و شعارها اقدام می‌کند.

مشاور اقتصادی وزیر آموزش‌وپرورش گفت:‌ کارگروه اجرایی که بحث حمایت و خرید از کالای ایرانی را برعهد دارد در ابتدای اردیبهشت جلساتی را با انجمن تولیدکنندگان نوشت افزار ایرانی اسلامی، اتحادیه تعاونی‌های مصرف فرهنگیان، سازمان دانش‌آموزی برگزار کرد و به توافق رسیدیم از 25 مرداد تا 15 شهریور حداکثر 700 نمایشگاه برای عرضه لوازم التحریر ایرانی برگزار کنیم.این نمایشگاه‌ها در فضای مدارس، هنرستان‌ها اردوگاه‌ها و مجتمع‌های فرهنگی آموزش و پرورش برگزار می‌شود و خارج از فضای آموزش و پرورش نیست.

مجاوری بیان کرد: در هر شهر یک مدرسه یا فضای آموزشی که دسترسی مردم به آن راحت تر باشد به عنوان نمایشگاه مرکزی برای ارائه لوازم التحریر ایرانی اسلامی معرفی می‌شود و تولیدکنندگان در آنجا غرفه‌هایی را ایجاد خواهند کرد و با بیش از 4 هزار قلم کالا، محصولات ایرانی را در انواع مختلف لوازم التحریر که مورد نیاز دانش‌آموزان است ارائه خواهند کرد.

وی گفت: این جشنواره توسط اتحادیه تعاونی مصرف فرهنگیان، سازمان دانش آموزی، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، فروشندگان صنف نوشت افزار و همراهی مجمع نوشت افزار ایرانی اسلامی برگزار خواهد شد و مکان آن از سوی وزارت آموزش و پرورش تامین می‌شود همچنین کارهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی با همراهی تمام تولیدکنندگان است.

مشاور اقتصادی وزیر آموزش وپرورش بیان کرد: روز سه شنبه 23 مرداد به صورت نمادین افتتاحیه نخستین نمایشگاه نوشت افزار ایرانی اسلامی با حضور وزیر آموزش و پرورش در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان انجام می‌شود و تلاش می‌کنیم لوازم التحریر ایرانی اسلامی به دانش‌آموزان معرفی و ارائه شود و قیمتی که به آنها ارائه می‌شود 20 درصد کمتر از بازار و کیفیت نیز قابل قبول باشد تا با دو پارامتر کیفیت و قیمت، لوازم التحریر را به صورت مستقیم به دانش‌آموزان ارائه دهیم.

مجاوری ادامه داد:‌در فاز بعدی از ابتدای مهر به بعد در بوفه مدارس برخی اقلام لوازم التحریر ایرانی اسلامی را با مدیریت سازمان دانش‌آموزی عرضه خواهیم کرد. در تهران در فاز اول در سالن حجاب عرضه لوازم‌التحریر را داریم و دو منطقه دیگر نیز پیش بینی شده است که از طریق رسانه‌ها به مردم اطلاع رسانی می‌شود.

انتهای پیام/

 
کلید واژه
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
  نظرات بینندگان  
  نظر شما  
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
پربیننده ترین اخبار
پربحث ترین اخبار
Page Generated in 0/5204 sec