شناسه خبر: 125005 منتشر شده در مورخ: 1397/01/21 ساعت: 09:12 گروه: آموزش خبرنگاری

زندگی نامه شهید قوچعلی بابایی

زندگی نامه شهید قوچعلی بابایی
شهادت زندگانی جاودانه یافتن است؛ اوج و عروج تعالی است. شهادت تکامل ایمان و نهایت خلوص قلب‌هاست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار،حماسه دفاع مقدس روز به روز بالنده‌تر شد و جوانان ما چونان کوهی استوار در برابر تهاجم دشمن ایستادند. مقدس‌ترین و با ارزش‌ترین استقامت، دفاع از عقیده است و بدون شک دوران هشت ساله جنگ تحمیلی عراق علیه ایران از افتخارات بزرگ و بی‌نظیر ایران اسلامی است.

شهادت زندگانی جاودانه یافتن است؛ اوج و عروج تعالی است. شهادت تکامل ایمان و نهایت خلوص قلب‌هاست. شهادت مردن تحمیلی نیست، انتخاب آزادانه و آگاهانه است؛ خلوت عاشق و معشوق است.

شما می‌توانید در ادامه شرح کوتاه زندگی شهید قوچعلی بابایی یکی از شهدای دوران دفاع مقدس را بخوانید؛

شهید قوچعلی بابایی در سال 1335 متولد و به همراه خانواده اش به شغل کشاورزی مشغول شد و به علت محروم بودن روستا از امکانات آموزشی از تحصیل محروم ماند و بعد از مدتی عاشقانه به خدمت مقدس سربازی اعزام شد و بعد از پایان خدمت به شغل کشاورزی ادامه می دادند، که بعد از فوت والدین به شهر شاهین دژ کوچ و به کار جوشکاری مشغول شدند و مدتی را بدین منوال سپری کردند تا اینکه بر خود واجب دانستند به یاری رزمندگان اسلام بشتابند. لذا به عضویت سپاه پاسداران درآمد. چون آرزوی دیرینه شهید، خدمت به جامعه اسلامی و امام راحل بود، با صداقت و دیانت کامل به خدمت در کردستان مشغول شد که درتاریخ1363/10/6 در ضمن پاکسازی از لوث وجود عناصر ضدانقلاب و مبارزه با ملحدین و کفار به نهایت آرزوی خویش همانا رسیدن به لقاءا... و شهادت بود، رسید.

شهید پیرو رهنمودهی امام راحل بود. در مراسمات مذهبی خصوصا عاشورا شرکت داشت و با شروع انقلاب هدف خود را جدی دنبال کرد.تا اینکه در سال 63 به هدف نهایی خود رسید.

ایشان هنگام اعزام به جبهه همواره به ما سفارش می کردند که من برای احیای دین اسلام و زنده نگه داشتن احکام الهی به جبهه می روم و امید آن دارم که بعد از من پیرو راه اسلام و ادامه دهنده راه من باشید و همیشه یار و غم خوار مستضعفین باشید.صداقت و گشاده رویی و ارداه شهید زبان زد بود.

کلید واژه
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
  نظرات بینندگان  
  نظر شما  
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
پربحث ترین اخبار
Page Generated in 0/0229 sec