شناسه خبر: 123219 منتشر شده در مورخ: 1396/11/27 ساعت: 12:50 گروه: سیاسی
حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد در خطبه‌های نمازجمعه تهران:

تداوم رحمت و عنایت خدا به ملت ایران مهم‌ترین پیام راهپیمایی 22 بهمن است

تداوم رحمت و عنایت خدا به ملت ایران مهم‌ترین پیام راهپیمایی 22 بهمن است
امام جمعه موقت تهران گفت: نخستین و مهم‌ترین پیام حرکت عظیم مردم در 22 بهمن تداوم رحمت و عنایت خدای سبحان به ملت عزیز و بزرگوار ایران اسلامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار ،حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران در نمازجمعه این هفته تهران اظهار داشت: امیدوارم آنچه را که تاکنون در دانشگاه و حوزه آموخته‌ام بتوانم در خدمت نمازگزاران بگذارم و با هدایت الهی و یاری حق و با زبان دانشگاه و حوزه با شما سخن بگویم که زبان علم، برهان، استدلال و ادب است.

ابوترابی‌فرد تاکید کرد: امیدوارم در این چارچوب انجام وظیفه کنم،‌ البته در کنار استادان خویش و از امام جمعه خویش که در محضر آنها درس آموخته و در آینده درس‌ خواهم آموخت استفاده کنم.

وی در ادامه با اشاره به راهپیمایی پرشور مردم در روز 22 بهمن تصریح کرد: مردم در چهل‌سالگی انقلاب اسلامی پهن‌دشت ایران را زیر پا و عزم پولادین خود به لرزه درآوردند و عزم و اراده خویش را در برابر دوست و دشمن به نمایش گذاشتند.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: نخستین و مهمترین پیام حرکت عظیم مردم در 22 بهمن تداوم رحمت و عنایت خدای سبحان به ملت عزیز و بزرگوار ایران اسلامی است.

وی گفت: این اراده خدای سبحان و رحمت ویژه و اختصاصی خداوند رحمان و رحیم بود که در شهرها و روستاها تجلی یافت.

ابوترابی‌فرد تاکید کرد: همان خدایی که خرمشهر را آزاد کرد،‌ همان خدا دل‌‌های مردم را با هم گره زد و اندیشه آنان را به فهم درست زمان خویش و موقعیت‌های حساس و خطیر روشن کرد. 22 بهمن روز تجلی رحمت خدای متعال بر ملت ایران است و مردم باید این نعمت گرانبها را با ایمان، تقوا و عمل صالح پاس بدارند.

امام جمعه این هفته تهران اضافه کرد: پیام دیگر راهپیمایی افتخار آفرین مردم تحکیم پیوند استوار امت با امام خویش است، این حضور با آن معرفت و صلابت و بصیرت و عزم و اراده ستودنی در پرتو شناخت رهبر صالح و فهم درست از رهنمود و پیام او و التزام عملی به رهنمودهای معظم‌له تحقق یافته است.

وی ادامه داد: این نعمت گرانبها رمز اقتدار ملت است، صفحات تاریخ را ورق بزنید کدام ملتی را یافته‌اید که بدون رهبری صالح قله‌های رفیع قدرت را فتح کرده باشد و کدام ملتی را می‌شناسید که بدون شناخت و اطاعت از رهبری صالح به چنین اتحاد و انسجام و وحدتی دست یافته باشد و بدون فرماندهی صالح و مقتدر و مبتنی بر آموزه‌های وحیانی و الهی به یک جبهه واحد متحد در برابر همه دنیای استکبار تبدیل شده باشد؟

ابوترابی‌فرد اظهار داشت: پیام 22 بهمن،‌پیام تحکیم امت با امام و رهبری و مقتدای خویش است، پیام موفقیت و پیروزی ملت در سایه شناخت رهبری و اطاعت از او است.

امام جمعه این هفته تهران تصریح کرد: پیام سوم راهپیمایی برای مدیران ارشد و میانه کشور است. گاهی سوال می‌شود چرا مردم در صف مقدم قرار دارند و گوی سبقت را در انجام وظیفه از جمع قابل توجهی از مسئولان نظام بوده‌اند. پاسخ این است که ملت در سایه اطاعت از رهبری به این پیروزی دست یافته‌اند.

وی یادآور شد: اگر مسئولان می‌خواهند در این مسیر قله‌های موفقیت را فتح کنند باید نقشه راه ارائه شده از سوی رهبری را نقشه راه خود قرار دهند و در عرصه مدیریت کشور این سیاست‌های کلی ابلاغی است که راه حرکت مدیران را تعریف می‌کند.

ابوترابی‌فرد اضافه کرد: این سیاست‌ها بعد از ساعت‌ها،‌روزها و ماه‌ها بررسی و بحث با نظر صاحبنظران دانشگاه و حوزه و مدیران با تجربه و کارآزموده کشور مبدل به سیاست‌های کلی می‌شود که رهبر عالیقدر بر آن مهر تایید زده و به عنوان برنامه مدیریت کشور ابلاغ می‌کنند اما در عمل زاویه جدی بین تصمیمات،‌قوانین و مقررات در مجلس، دولت و دستگاه‌های دیگر با سیاست‌های کلی، ابلاغی مشاهده می‌شود.

وی گفت: این زاویه به اختلاف‌ نظرهای سیاسی و جناحی برنمی‌گردد این ویژگی تمام نهادها و قوا در فراز و نشیب‌های مدیران در کشور است و ریشه در تفاوت دو نگاه است.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: سکان‌دار انقلاب برای خلق قدرت سیاسی،‌فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، دفاعی و ... برای ملت چشم‌انداز 20ساله را تدوین کردند، سیاست‌های کلی با نگاه به دستیابی به چشم‌انداز تدوین می‌شود و آینده را می‌بیند و این اقتضاعاتی دارد اما در تدوین لایحه بودجه 97 نگاه به سال 97 است. در مجلس هم با نگاه به سال 97 بودجه را تصویب می‌کنند و این نگاه کوتاه مدت و روزمره روز به بروز بر مشکلات کشور خواهد افزود.

ابوترابی‌فرد ادامه داد: مطالبه ملت فهم سیاست‌های کلی ابلاغی رهبری معظم و برنامه‌ریزی برای تبدیل آن به قانون است و ملت آماده است برای رسیدن به هدف با مشکلات دست و پنجه نرم کند. ملتی که تا امروز ایستاده تا ایران را در قله اقتدار ببیند در صورت اجرای درست سیاست‌های ابلاغی آماده است تا مشکلات را برای رسیدن به قدرت در فردا تحمل کند.

وی گفت: این شعار برآمده از شعور، دانش‌، عقلانیت، اندیشه و ایمان این اقتدار بزرگ سیاسی را رقم زده است و جبهه مقاومت اسلامی را در برابر همه دنیای کفر به قدرتی بالنده و افتخارآمیز و پیروز مبدل کرده است.

کلید واژه
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
  نظرات بینندگان  
  نظر شما  
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
پربحث ترین اخبار
Page Generated in 0/0233 sec